přírodní jezírka



host - 7.16 (?)
24.5.2009 18:17

Také marně hledám informace již několik let. Ptala jsem se ve velkém zahradnictví, ale nedokázali mi poradit. Mám prý si koupit umělé jezírko. Mnoho štěstí. Pelcová Ludmila

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host, 13.2.2002 9:56, zobrazeno: 12374x
Prosím o iformace, kde seženu publikace o zakládání přírodních koupacích jezírek, ocením i vlastní praktické zkušenosti děkuji. Košťálová
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 11.3.2002 13:27
Vodní zahrada - Ing. Hříbal... popisuje stavbu od jednoduchého zahradního jezírka až po koupací... včetně seznamu baheních a vodních rostlin... doporučuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.16 (?), 24.5.2009 18:17

Také marně hledám informace již několik let. Ptala jsem se ve velkém zahradnictví, ale nedokázali mi poradit. Mám prý si koupit umělé jezírko. Mnoho štěstí. Pelcová Ludmila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 24.5.2009 19:25

Vzhledem k tomu, že jakékoliv umělé jezírko (ve smyslu vytvořené námi) je uzavřený ekosystém, těžko kdy může být přírodní...

Jinak pokud máte na mysli tvorbu jezírka bez folie, potřebujete dost kvalitní jíl, který se dobře upěchuje... poté funguje místo folie a drží vodu... zhruba tak :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.163 (?), 31.10.2011 10:22

Jíl nebrat, ať sebelepší a detailnější práce s ním, nedosáhne kvalit folie. Jinak přírodní je myšleno, že zde není zapotřebí zásahu člověka pro fungování biotopu. I když to je také relativní pojem, protože pro potřeby koupání je nutné pro to trochu udělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 255.179 (?), 31.10.2011 15:02
Tak to si dovolím dosti oponovat, za přírodní jezírko je považováno jezírko, které není vyloženo folii nebo jiným přidávaným izolačním materiálem a zpravidla má stálý přítok a odtok vody. Až následně bych řešil fungování biotopu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 31.10.2011 21:32
Tak tomu opravdu není. To, co si pod tím představujete, je přirozené vodní prostředí, které se nedá vytvořit na libovolném místě. To může vzniknout jen v přirozeném podmínkách. Přírodní jezírka v okrasných zahradách jsou tvořena uměle v místech, kde by nikdy nemohla vzniknout. Tak, jak je popsáno v předchozím příspěvku. Pro jejich vznik a používání je opravdu nejlepší jezírková fólie. Pokusy u použití jílu jsou nesmyslem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika