Pre paže ní IBC kontejneru



host - 41.206 (?) 
19.6.2021 15:21, zobrazeno: 791x
Dobrý den, prosím o radu, čím přepažit IBC kontejner, kde jedna část bude pro BIO filtraci a druhá část pro čerpadlo. Napadá vás něco, nebo již toto někdo realizoval. Děkuji za tipy a odpovědi
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
ospaly - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 33.213 (?), 20.6.2021 20:12

Musi to byť úplne vodonepriepustné, a aká bude výška vody v oboch častiach (rovnaká, ale rozdielná)? Neviem presne odpovedať, ale robil robil viacero priečok v nádobe (filtracia s molitanovými priečkami). Po stranach som dával vodiace U-čko, do neho zasúnutá priečka (aby som ju vedel vyberaž)... Prilepené silikonom, nestačí, pri napĺňaní vodou a vypúšťaní to pracuje a silikon povolí- presnejšie som dával PUR tmel, ale ani ten nestačil. Druhykrat som to istil aj šrúbami cez stenu, kt som vytesnil pur tmelom (toto už funguje). Ja som ale nemusel riešiť 100% vodonepriepustnosť prepážky, nad dnom sa treba trocha viac pohrať... P.S: aby mi steny nepracovali (pozink klietka neposkytne 100% oporu), medzi klietku a nádobu som vložil plech hrúbky 3mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 168.18 (?), 28.6.2021 19:11

A nebylo by pro Vás jednodušší využít samotné čerpadlo, respektive jeho filtrační koš a tu přepážku vůbec neřešit?
Nevím jaké máte v plánu využít medium biologické části filtru, ale přijde mi to tak snazší, méně komplikované

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.31 (?), 3.7.2021 9:45
Dobrý den, děkuji za odpovědi. Mám koupeno 200 l pohyblivého média Bio Carrier. Nechtěl jsem ho tam jen tak nasypat, aby nemělo tendenci se zachytávat na koši čerpadla, neboť s tímto médiem nemám zkušenosti, předtím jsem používal bio kuličky v pytlích., takže nehrozil jeho pohyb.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika