Prasklá skleněná trubice v UV lampě



host - 10.60 (?)
31.5.2015 22:00

to nebude take jednoduche, pretoze to nie je obycajna sklena trubica. Ak to ma prepustat UV musi byt z kremena. To je podstatne drahsi material.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 201.254 (?), 31.5.2015 21:37, zobrazeno: 5738x

Poradil mi bazenář, že jednou za čas je potřeba rozdělat UV lampu od bazenu a sleněnou trubici v níž je umístěná UV lampa vočistit. Když jsem ji rozdělával tak praskla. Nemá někdo tip kde takovou věc koupit. Má vnější průměr 25 mm a tloušku skla 1 mm. Délka 1 m. V kterém obchodě takové zboží hledat? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 94.99 (?), 31.5.2015 21:57

obavam sa, ze jedine dotaz na dovozcu. kazdopadne nahrada musi byt sklenena lebo niektore plasty urcite spektrum UV filtruju, ine zas vplyvom UV krehnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.60 (?), 31.5.2015 22:00

to nebude take jednoduche, pretoze to nie je obycajna sklena trubica. Ak to ma prepustat UV musi byt z kremena. To je podstatne drahsi material.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 31.5.2015 22:26

Přesněji, musí propouštět UV C. UV A (a velmi špatně i UV B) přes obyčejné sklo prochází. To je důvod, proč tzv. "černé světlo" (UV A) je relativně levné oproti germicidním zářivkám (UV C). Připojuji graf, quartz = křemen, glass= sklo. Rozdělení UV spektra viz Wikipedia.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 1.6.2015 9:47

Vede se to běžně jako náhradní díl. Nejste totiž první, a ni poslední, komu se to sklo povedlo rozbít. Já sám mám na svědomí letos už tři, a rozbít tu trubici je opravdu hrozně snadné.
Nesnažte se experimentovat s nějakou náhradou, a kupte správný náhradní díl. Už jsem se setkal i s prasklou trubicí, kterou se majitel pokoušel zalepit. Skončilo to vodou v elektronice lampy, a zničením celé lampy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 1.6.2015 10:46

Jen ze zvědavosti. Pane Hrkal setkal jste se někdy s tím že by trubice praskla i za "provozu". Vyplatí se po nějaké době provozu ji vyměnit?
Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 1.6.2015 14:20

Ano, a nejednou.  U velkých lamp jsou obvykle připojena výkonná čerpadla, která dokáží nasáté kamínky dopravit do lampy docela velkou rychlostí. I proto radím každému používat košíky ve skimmeru :)
Další evergreen je provoz lampy bez čerpadla. Třeba čistíte filtr, vypnete čerpadlo a na lampu zapomenete. Ta za těch pár minut docela vyhřeje skleněnou trubici, a když pak pustíte studenou vodu z jezírka na rozpálené sklo, je to ne jestli ale kdy povolí. Jednou dvakrát se nic nestane, ale do nekonečna to nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 201.254 (?), 1.6.2015 23:16

Je to přesně tak jak píšete pane Hrkal. Nevím zda je to pud ale i já jsem ji slepil a vyzkoušel. Samozřejmě to neudrželo lepidlo a voda natekla do elektroniky. Naštěstí jsem neměl zapnutou UV lampu tak jsem to rozebral a vysouším. Je ku podivu, že trafo je nad UV lampou a do něj natekla voda nahoru přes přívodní kamel bužírkou. Musí tam být tlak při puštění filtrace velice slušný když vodu tudy protlačil. Trochu jste zmírnil mojí naštvanost na sebe tíml, že už jste narazil na více mamlasů mého formátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 2.6.2015 8:59

Chybami se člověk učí :) Když bych to měl nějak seřadit podle četnosti závad, tak by pořadí bylo asi následující :
1) Špatné zazimování lampy a poškození lampy ledem
2) Nešikovnost při výměně žárovek
3) Zapnutá lampa bez vody a následné poškození studenou vodou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika