Malé jezírko bez komárů



host - 217.145 (?)
14.6.2011 9:59

...slnecnice vychytaju haved a kedze dorastu len do 8 cm su na jazierko vhodne. Nezasvinia vodu i ked to neznamena, ze na cistu vodu nepotrebujete filtraciu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
kopernik - (3) - 18.62 (?), 14.6.2011 8:03, zobrazeno: 11865x

Dobrý den Vám přeju

mám v plánu postavit malé jezírko na délku cca dva metry na šíři 1m. chci v něm pěstovat lekníny nějakou travinu. jezírko bude "na dostřel" od oken do ložnice a hned vedle bude posezení. Na tomto webu byla řada diskuzí, ale nenašel jsem v nich řešení mého problému. Upozorňuji, že jsem sice zahradník, ale na jezírka absolutní laik! dočetl jsem se že pomohou rybyčky, ale v tomto mém jezírku nechcí žádnou drahou filtraci ani jiné vymoženosti.

TEdy: Mohou být v malém jezírku rybyčky (a jaké) které nepotřebují jakoukoli údržbu tedy myslím filtraci a tak dále. Nebo je jiná možnost jak nedovolit létací havěti líhnout se z vody přímo pod okny do ložnice?

díky mocx za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.145 (?), 14.6.2011 9:59

...slnecnice vychytaju haved a kedze dorastu len do 8 cm su na jazierko vhodne. Nezasvinia vodu i ked to neznamena, ze na cistu vodu nepotrebujete filtraciu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kopernik - (3) - 18.62 (?), 14.6.2011 11:15

díky za info. Přiznám se že o slunečnici pestré jsem neslyšel. Je možná nějaká přírodní filtrace nebo jinak... je možné vůbec pěstovat na tak malém prostoru rybičky bez filtrace? díky za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.230 (?), 14.6.2011 12:07

Při těchto rozměrech jezírka nebude nutné investovat do výkonné filtrace, spíše by bylo dobré vodu okysličovat - vodotrsk, vodopád. Bude vám na to stačit malé čerpadlo tak 2000 l/hod. se spotřebou kolem 20-30 watt. Jinak také záleží kde je jezírko umistěno - hlavně záleží na době přímého slunečního svitu. Také je dobré vysadit rostliny které budou vysávat živiny z vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kopernik - (3) - 18.62 (?), 14.6.2011 12:57

děkuji za info, ale ještě se zeptám... je nutné mít čerpadlo, nestačí aby byla voda vhodně doplněna rostlinami? jezírko bude umísTěno na poměrně slunném místě, ale během dvoul let bude již oblopeno travinami (předpoklad) Jde mi hlavně oo to, aby pro jezírko nesloužila žádná elktřinou poháněná filtrace, čerpadla, gejzírky, vodopády   aspol. původní záměr bylo jenom malé jezírko pro lekníny a traviny, ale dostal jsem strach z komárů a jiných živlů, proto koketuji s myšlenkou "zarybnění"..díky za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.39 (?), 14.6.2011 13:03

Proti komárům můžete úplně jednoduše a 100% účinně použít biologický boj: baktérii (myslím, že se jedná o Bacillus thuringiensis israelensis?), která larvy komárů ničí a neškodí ničemu jinému. Myslím, že ji má v nabídce Biocont Laboratory Brno a i jiní dodavatelé.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 18.62 (?), 14.6.2011 13:55

díky za rady a vaši vstříctnost, ale jsem tam kde jsem byl, takže to zjednodušším. mohu mít v malém jezírku, které překročíte nohou ze všech stran bez "umělé" filtrace, okysličování, vodopádů, gejzírů etc malé rybky?

děkuju za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.151 (?), 14.6.2011 16:14

Skuste to. Tona bez velkeho svetla v tieni a male ale radsej riadne hlboke jazierko. Mohlo by to fungovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 14.6.2011 20:47

Pro Kopernik > Váš dotaz bych si dovolil rozdělit na dvě části

  • Komáry spolehlivě vyhubí jakákoli rybka, a nemusí se jednat přímo o dravce - jeden-dva malí karásci Vám udělá stejnou službu. Vaše nádrž se patrně zakalí, což však rybkám nemusí vadit. Pokud budete akceptovat ne uplně průzračnou vodu (a třeba o to bohatší květy leknínů), filtraci nepotřebujete
  • Pokud do jezírka umístíte malé, levné čerpadlo či vzduchování (nezaměňovat s filtrací) zajistíte rybkám postačující životní podmínky, a nádrž tak můžete odvětrat i v zimě.

Teď to možná bude znít drsně, ale pokud to rybky nedej bože nepřežijí, vždy je možno na jaře koupit jiné. Takhle to dělá spousta majitelů malých nádrží, ačkoli se k tomu málokdo přizná. Proč myslíte, že zahradní centra nabízí jezírkové ryby na začátku jara? Je po nich prostě poptávka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 18.62 (?), 15.6.2011 8:35

Děkuju Vám... to jsem potřeboval vědět. Ale s čerpadlem bude a si problém kvui přívodu elektřiny (nebude dostupná) Přežijí to rybky i bez čerpadla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika