Kalné jezírko



Stránky: 1,  2,  3   
host - 142.203 (?) 
8.7.2014 21:45, zobrazeno: 15445x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zkušenějších. Mám jezírko cca 17000 l, 14 koi cca 25 cm, čerpadlo 7000 l/h, UVC lampu, štěrbinové síto + biologickou filtraci. Do minulého týdne byla voda jako ve vaně nádherně průhledná až na dno (od napuštění asi dva měsíce), po dlouhých vedrech, kdy mi začala růst dlouhá řasa ale neobtěžovala, pršelo dva dny a od té doby mám jezírko kalné, jako by nestíhala filtrace. Voda z fitrace jde čistá. Bohužel nemám přídavné vzduchování a ani PH metr. Myslíte že to může být tím deštěm a co stím? Vzduchovat nebo zesílit filtraci???

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 148.172 (?), 8.7.2014 22:07

kalna voda je moc vseobecny popis. Ale podla toho co ste napisal tipujem zeleny zakal. Bohuzial vydatny dazd dokaze zakolisat s pH a ak sa k tomu prida slnko na nechranenu hladinu, zakal je na svete. Proti zelenemu zakalu dobre zabera UVC lampa, teda ak je dost vykonna a kvalitna fitracia. UVC lampa sposobuje zhlukovanie rias a tie su potom lahsie odfiltrovatelne. Treba sa vsak pripravit na castejsie cistenie filtra. Do buducnosti je ako prevencia dobre vysadit lekna a ine plavajuce rastliny aby bola hladina jazierka zastinena. Inak budete frcat na UVC lampe cele leto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 142.203 (?), 9.7.2014 2:02

Nutno ještě podotknout že jsem čistil filtraci a již sem neaplikoval bakterie, a kolem leknínů mi začala silně bujet dlouhá vláknitá řasa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 9.7.2014 8:53

Může to být tím deštěm, zvlášť pokud té vody spadlo do jezírka více než obvykle. Zachovejte chladnou hlavu, pokud nádrž předtím byla čistá, znovu se Vám voda vyčeří a zlepší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.20 (?), 13.7.2014 11:02

Po vydatném dešti se voda v jezírku vždy na den-dva trochu zakalí "zmléční". Není to nic na závadu. Jen by mne zajímalo co jste čistil ve filtraci po dvou měsících od napuštění jezírka při používání štěr. síta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.203 (?), 14.7.2014 11:14

Mám biologickou filtraci a ta se proste po dvou mesících i přeto že mám štěr. síto zanese, mám tam tři komory s houbami které vždy vyperu a je klid. Jezírko nebylo po dešti mléčné nýbrž černé, i přes UVC lampu se nahromadily plovoucí jemné řasy. Přikoupil jsem nové startovací bakterie, vyčistil filtraci a jezírko se pomalu ale jiste zase čistí. Snad to bylo jenom zakolísání chemismu vody. V opačné případě budu muset zesílit filtraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.20 (?), 14.7.2014 21:44

Před šesti lety jsem při úpravě filtrace "zblbnul" a vypustil vodu ze zaběhnutého jezírka, celé vyčistil a napustil novou. Celou sezónu jsem pak bojoval s čistotou vody. Od té doby viditelnost dobrá 1,8m (na dno). UVC sice mám, ale nepoužívám. Možná si to taky bude chvíli "sedat"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.236 (?), 15.7.2014 19:59

Je to pořád stejné, horní půlka krásně čistá a dolní zakalená. Ještě jsem dneska zapojil druhé čerpadlo jenom na provzdušnění a objednal testr na vodu ale mám neblahý pocit že holt asi filtrace nestačí. Není to nic dramatického kapři vidět jsou ale mrzí mě že nevidím jesetery :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 95.137 (?), 15.7.2014 21:47

zdravím, mám ten samý problém, před deštěm voda čistá a po dešti na dno také nevidím, asi to chce čas, přece jen té vody napršelo dost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.203 (?), 17.7.2014 19:03

Tak dnes mi došli testovací papírky a zjistil jsem že mám strašně nískou PH, je možné že to je tím? Co se děje při nízké PH, má cenu to řešit nebo to nechat až se to srovná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika