Jezírkový vysavač - prosím poradte



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 7.146 (?) 
28.3.2011 20:30, zobrazeno: 81579x

dobrý den rozhoduji se koupit jezírkový vysavač mám vybrané dva modely HEISSNER fa 610   nebo   F 635 N HEISSNER prosím poradte mi jaky model mám vybrat, mám jezírko 3,5 x2 m a 1m hluboký předem vám dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 122.248 (?), 29.3.2011 0:31

Dobrý den. A jaké je dno. Máte to vysypané kamínky, nebo je tam holá folie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.100 (?), 29.3.2011 5:03
dno je hladká fólie sem tam nějaký spadlý kačírek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 29.3.2011 11:39

Tak to se bude čistit dobře jakýmkoliv odkalovačem. Ten F635N bude nějaká levnější varianta podobná Pondovacu 4, fungující na principu vakua, vytvářeného výkonným motorem-něco jako mokrý vysavač nadoma. Na Youtube je dost videí o tom, jak to pracuje. Ten FA610 bude jednodušší na sprovoznění i úklid a podle mě se na hladké dno hodí také. Stačí mu podstatně menší příkon, protože čerpá přímo vodu. Nepřeblafne ale nic velkého, jen kal a nějaké menší řasy a kořínky.
Já jsem svoje jezírko před zvětšením odkaloval popotahováním obyčejného kalového čerpadla po dně. Teď používám stejné, jen jsem k němu nasadil hadici a odkaluju to úplně stejně, jako například bazén. Třeba si jednou koupím něco jako to FA610, protože odsávám jen hovínka ryb a rozpadlé řasy a bude s tím jednodušší manipulace. Ten humus je mimochodem vynikající hnojivo. Dno mého jezírka uvidíte tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 122.248 (?), 5.4.2011 17:50

Pro jistotu ještě doplním, že F635N má jen jednu komoru, která se musí po naplnění nechat vyprázdnit, ale to už jistě víte. S tím je spojené trochu nepříjemné čekání a obsah hadice při vypnutí přístroje se Vám vždycky vrátí do jezírka. Na plynulé, nepřerušované vysávání byste musel truchu přitlačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 5.4.2011 19:11

Někde si ty vysavče vyzkoušejte, chápu, že nevěříte rozdílu mezi 1 a 2 komorovými typy, ale je to rozdíl třídy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 116.139 (?), 5.4.2011 21:17
Ale příkon je skoro stejný, v čem je rozdíl třídy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.66 (?), 6.4.2011 8:18
V praci s tim vysavacem. Hrozne to zneprijemnuje zivot kdyz po kazdych dvou minutach vysavani musite vysavac vypnout, pockat az voda vytece a znova zapnout. Zdrzuje to praci a nemluve o zvireni necistot ve vode. Dvoukomorovy vysavac vyzkousen nemam, ale chapu proc je to rozdil tridy.. Vysavate prakticky v kuse.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 6.4.2011 8:35

Jednokomorovy by som bral pod podmienkou, ze mam male jazierko a hodlam s nim vysavat dost pravidelne (nieco ako nahrada za filtraciu, resp. doplnok k slabsej filtracii). Ak by toho bolo na vysavanie malo, tak by jedna komora az tak nebolela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 6.4.2011 8:50

Pokud jste vznětlivý člověk, tak si ten jednokomorový nekupujte, jinak přijdete o nervy :)  Ne, vážně - jakkoli se Vám zdá to čekání na vypuštění komory u jednokomorových typů nepodstatné, je to právě ten hlavní, zásadní rozdíl.  Všechno ostatní - výkon, příslušenství, značka - je proti tomu zcela nepodstatné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika