Jezírko nebo bazének pro žely?



Jajenka - (1) - 153.130 (?) 
28.3.2011 21:45, zobrazeno: 13676x

Chtěla bych poradit od nějakého zkušeného chovatele o radu. Chci udělat pro svoje dva miláčky vodní jezírko a nevím zda je lepší z plastu koupit vylisované nebo zda udělat z fólie přírodní.Já se přikláním k přírodnímu z fólie a nevím a bojím se aby mi ho želvi neprotrhli a nezničili.Máte někdo s tímto zkušenost a co mě doporučíte. Mockrát děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 122.248 (?), 29.3.2011 0:22

Dobrý den Jarmilo. Právě před týdnem jsem jedno dodělal. Je přírodní, hluboké asi půl metru, folie černá, jezírková z baumaxu, síla půl milimetru. Želvy ve vodě nejsou tak těžké, aby folii rozdrápaly, ani ji nekoušou, takže se o ni nebojím. V místě, kde vylézají na souš, aby se opalovaly, jsem jim to usnadnil takovou plastovou sítí, do které jim zapadají drápky, takže funguje jako žebřík. Udělejte jim to někde na slunci. Milují opalování a voda jako kafe jim nevadí.
Mám jich tam 21 a v sobotu přijedou další dvě.
Kreativitě se meze nekladou, takže ať se daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.130 (?), 29.3.2011 21:24

Moc děkuji za radu. Teď si musím pořídit nějakou chytrou knížku a poprosit šikouné pomocníky protože to nebude zas tak jednoduchý. Sice bydlíme v rodiném domku a na vesnici ale kolem baráku není žádné příhodné místo. Ale mám výhodu že máme balkón větších rozměrů 5,5 m na 8 m a není využíván pro celodení svit sluníčka tak bych ho chtěla využít pro želvi. V loňském roce tam měli takovou provizorní pláž a bazének ze sprchového koutu.A letos chci investovat a pořídit jim něco útulnějšího.Až to bude v nějaké té realizaci k vyfocení tak pošlu fotku. Mockrát ještě jednou dík. Jarmila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika