Jezírko bez filtrace



host - 96.254 (?) 
26.3.2011 22:36, zobrazeno: 21630x
Dobrý den! Mám zahradu bez elektriky. Je možné si založit jezírko v průměru asi 2x3m bez filtrace? Kdybych tam nasázela více rostlin, tak mi bylo řečeno, že si vodu rostlinky budou okysličovat samy.Jde mi o to aby se nezkazila voda v jezírku.Za radu děkuji Marcela.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 195.153 (?), 27.3.2011 0:20

zdravím myslím si že bez ryb by to mohlo fungovat s nějakým zákalem zelené řasy v letních resp. slunečných teplých dnech, je to asi dle požadavku na čistotu vody, jen aby se z toho nestala zelená líheň pro komáry jezírko 2*3 metry je docela malé a voda se bude rychle ohřívat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 177.97 (?), 27.3.2011 1:15
Proti komarum tam staci dat jednu malou rybku a je vystarano.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Gentiana - (13) - 164.227 (?), 27.3.2011 11:33

Jezírko 2 na 3 metry je docela velké, já mám poloviční, teď tam žijí asi 4 rybky, záleží na tom jak je hluboké,  hlubší se tak neprohřívá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 122.248 (?), 28.3.2011 23:41

Takové jezírko jsem dřív měl také. Rostliny bych doporučil zasadit do prohlubní při okraji jezírka. Takové ty propustné koše na vodní rostliny se mi neosvědčily. Bujněji rostoucí rostliny to už za jeden rok rostrhají. Vodu jsem zelenou neměl, ale dlouhá, vláknitá řasa mě trochu trápila. Stačí ji ale semtam namotat třeba na klacek, nebo vybrat nějakými hrabičkami. Na dno hlavně nedávejte kamínky. Sice to chvíli vypadá docela dobře, ale nedá se to jednoduše čistit. Ryby tam dejte jen karasy. Ti vydrží úplně všechno, kromě sežrání kočkama. Když to bude hluboké aspoň 60 cm, tak přežijou i zimu bez vyndání. Zkuste to nejdřív jen s několika kousky. Folie by mohla stačit půlmilimetrová, ale silnější vydrží déle.
Ať se daří.

jezírko bez filtrace
jezírko bez filtrace
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.254 (?), 31.3.2011 18:05

no to je nádherné jezírko. snad jednou takové taky budu mít. kdyby mě chtěl ještě někdo inspirovat, prosím přispějte fotečkou.všem děkuji marcela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika