jezírko bez elektřiny



host - 187.62 (?)
31.8.2008 11:37

k jezírku bez elektřiny potřebujete dvě věci, buď trvalý přítok, který zajistí nějaký průtok vody nebo solární čerpadlo, obojí ze stejného důvodu, pokud se voda nehýbe a neprokysličuje je z ní hnusná blátivá louže, která slouží nejlépe jako líheň komárů.

Nemusíte hned dávat filtr, ale minimálně čerpadlo které vodu trošku rozhýbe nebo ten trvalý přítok (pokud máte na pozemku dejme tomu potok) je nutností.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 179.167 (?), 30.8.2008 16:51, zobrazeno: 17097x

Dobrý den chtěl jsem se zeptat zda je možné založit jezírko bez jakých koliv mechanických vymožeností jako jsou fitry atd... rád bych takéhle jezírko založil ale bohužel nevím jak na to, rád bych c něm měl nějaké ty rybky atd... prosím pomozte mi co je vše potřeba na založení takového jezírka děkuji za odpovědi O.H.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.62 (?), 31.8.2008 11:37

k jezírku bez elektřiny potřebujete dvě věci, buď trvalý přítok, který zajistí nějaký průtok vody nebo solární čerpadlo, obojí ze stejného důvodu, pokud se voda nehýbe a neprokysličuje je z ní hnusná blátivá louže, která slouží nejlépe jako líheň komárů.

Nemusíte hned dávat filtr, ale minimálně čerpadlo které vodu trošku rozhýbe nebo ten trvalý přítok (pokud máte na pozemku dejme tomu potok) je nutností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.95 (?), 16.10.2008 12:51

V mém případě nemáte pravdu. Jezírko bez elektřiny mám na zahradě mimo bydliště už téměř 30 roků a funguje.  Nemám ani přítok vody, prostě nic. Mám hodně vodních rostlin a spoustu živočichů - kromě ryb. Občas připustím vodu - buď dešťovou z okapu nebo studniční z vlastní studny. Jednou za několik let provedu jeho totální vyčištění, novou vodu, staré osázení, živočichové se vrátí a za pár dnů je voda opět naprosto čistá. Je to spíš mini jezírko, plocha asi 5 m2, max hloubka asi 80 cm, použitá silná folie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.62 (?), 16.10.2008 17:18

ono to nikdy není pravidlem, co jsem psal výš je spíš zobecněno, každé jezírko je unikát, žijící ekosystém, těžko najdete dvě stejná. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.35 (?), 21.10.2008 8:13

Připojuji se do diskuze. Opravdu je každé jezírko jiné. A hlavně úvodní tazatel by se neměl bát a prostě to jezírko zkusit. Každý asi udělá nějakou tu chybu, já dělala na jaře jezírko, je x publikací, článků,...jak na to, ale člověk by se z toho zbláznil, tak jsem si to udělala podle sebe, sice mám dost kolmé stěny, malou hloubku /asi 50cm/, někde na okrajích mám malý přebytek fólie, a hlavně je na plném slunci... no a co, mám i tak ze své práce radost a to je hlavní /prosím všechny čtenáře - tu radost mi nekažte/.

I rybky jsem si tam pořídila, ale k nim raději solární čerpadlo, dražší, ale místo trysky jsem napojila hadičku, tu vyvedla na kamení a je to malý vodopádek, takže je tam cirkulace. Nebylo to zadarmo, fólie- podložní text.- 1550 + čerpadýlko 3000, nějaké rostliny, rybky - 800. To jsem se rozjela, už mizím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.238 (?), 21.10.2008 9:05

solarne cerpadlo za 3000? Mozete napisat ake solarne cerpadielko mate?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 165.35 (?), 21.10.2008 10:18

Já jsem psala, ať mi radost nekazíte, levnější jsem prostě nesehnala. I tak je malé, ale funkční, účel splňuje a to je hlavní. Ty solární fontánky co plavou na hladině jsou sice za 750Kč, ale zase jen tryskají, voda stíkající z kamenů se mi zdá přirozenější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 21.10.2008 13:29

Nepochopili sme sa. Podla mna je lacne. Mozete napisat, aky je to typ, vyrobca a kde sa da zohnat? Pripadne nejake parametre, ako prietok, vytlak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Trolo - (5) - 106.66 (?), 21.10.2008 19:47

Jen malá poznámka a zkušenost z akvaristiky něktreré věci částečně vyplývají i z vašich příspěvků.

1.Po vybudování jezírka se nehrnu do osazování rybami. I při intenzivní filtraci se jezírko na čas zakalí a ryby by to odskákaly. 

2.Čím větší nádrž, tím menší problém se stabilitou a rovnováhou celého systému.

3.Chemismus vody je v pohodě, pokud je dostatek rostlin (včetně zelených řas) a nepřeženu to s množstvím ryb. (snad jen pozor na PH)Větší, dobře a vhodně osazené nádrže opravdu nepotřebují další filtraci!

(No, ale je taky pravda, že tekoucí voda mi dělá dobře na nervy)     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 22.10.2008 8:00

Promiňte, ale dovolím si odporovat, pokud chcete mít čistou vodu vždy a za všech okolností bez filtrace se neobejdete, to co říkáte Vy, sice funguje, ale pouze pokud vám nevadí, že třeba pozdní jaro váš rybníček totálně zakalí a tak podobně...

Nemít žádnou filtraci je určitý kompromis, prostě voda nebude vždy dokonala průzračná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika