Jeseter Ruský a ochrana jezírka před kočkami



host - 158.1 (?)
1.3.2012 21:09

Jezirko provozuji třetím rokem. Kočka mi vytáhla několik karasů hlavně v létě při tření. V zimě se kočky u nás nevyskytujou.  Okolo jezírka je 24 hodin pes zlatý retrívr, kočku vidím já, a pes má namísto hlídání siestu. Jesetery mám čtyři, ale při hloubce 1,7 metrů, a objemu asi 20 kubíků je téměř nevidím. Navíc v malé hloubce trpí, tak rada na ochranu jeseterů před kočkami je dostatečná hloubka. Jsem sice ochuzen o potěšení je sledovat, ale jsou v bezpečí a rostou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?), 28.2.2012 21:33

co dat jako navnadu? ne preci Jesetera Ruskeho :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 28.2.2012 22:36

A co v zimě?
Vodní trysky spouštěné pyrosenzory používám jen ve vegetačním období jako doplněk oplocení jezírka. Na zimu ale veškerou vodu vypínám, každý jistě chápe proč. Nemít jezírko oplocené, nemám už také ani rybku.
Jestli mohu poradit, je lepší mít jezírko oplocené mírně hyzdícím pletivem, ale plné krásných ryb, namísto nádherné a dokonalé tůně, avšak bez jediné mřenky.
Někdo tady radil pořídit si psa. To může být neúčinné a kontraproduktivní. Jeden můj kamarád nemohl pochopit, kam mu mizejí všechny ryby i když se o všechny kočky z okolí postaral ve stylu drsného Harryho. Pak jednou pozoroval svého psa, jak leží jakoby otráveně a netečně na břehu jezírka. Když si ryby zvykly na jeho nehybnou siluetu, přestaly být ostražité a už je trhal na malé kousky. Stačilo hrábnout, jako gryzzly si je vyhodil na břeh a už se ládoval. Byl z něj prý docela dobrý guláš.
Od té doby mu ryby nemizí. Já si ale nemyslím, že je to tím jeho velkým kastrólem, ale spíš tím, že upustil asi 20cm vody a kočky už dolů nedosáhnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.7 (?), 29.2.2012 9:23

Jeseter je pomala ryba. I ked prezila u mna rok, na jar po unave zo zimy ich macka vytiahla. Ale na ostatne sa nechyta, mozno preto, ze som spravil plytciny s rastlinami. Asi 10-30 cm hlboke a pol metra siroke. Trochu sa to tam prehrieva, ale co uz. Vacsie ryby sa k brehu ani nedostanu a male, slnecnice, su velmi opatrne a rychle. A tak macka na ne len zamilovane hladi, ale este ani jednu nezhypnotizovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.1 (?), 1.3.2012 21:09

Jezirko provozuji třetím rokem. Kočka mi vytáhla několik karasů hlavně v létě při tření. V zimě se kočky u nás nevyskytujou.  Okolo jezírka je 24 hodin pes zlatý retrívr, kočku vidím já, a pes má namísto hlídání siestu. Jesetery mám čtyři, ale při hloubce 1,7 metrů, a objemu asi 20 kubíků je téměř nevidím. Navíc v malé hloubce trpí, tak rada na ochranu jeseterů před kočkami je dostatečná hloubka. Jsem sice ochuzen o potěšení je sledovat, ale jsou v bezpečí a rostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 1.3.2012 23:47

Tam bude ještě něco jiného. Hloubka sama totiž jeseterům nepomůže. Jejich zvykem jsou totiž pravidelné podvečerní a noční objížďky provozované těsně pod hladinou při okraji jezírka. V tuto dobu jsou nejzranitelnější. Vypozoroval jsem toto jejich chování nejen u sebe, ale i u kamarádů jezírkářů. Při dobrém přístupu k vodě kombinovaném s nevhodným tvarem litorálu dokáže hladový kocour vytáhnout z vody i jesetera, který je těžší, než on sám. Hlad je hlad! Nebo je to obžerství? Blbost, kočky v boha stejně nevěří, takže prostě lovecký pud.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika