Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku



exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?)
21.6.2011 9:14

Máte někdo možnost ofotit a dát sem štítek, resp. návod k použití od jmenovaného přípravku? Pokud by totiž obsahoval síran hlinitý, měl by návod tuto skutečnost příslušně označit, kvůli "bezpečnosti" při manipulaci. Pokud tomu tak není, je to nejméně práce pro ČOI. Jakkoliv se síran hlinitý používá i při úpravě pitné vody!!!, pořád je to chemická látka, která vyžaduje dle zákona určitou informovanost pro toho, kdo s ní manipuluje.

Dokážu si i představit, že to mají smíchané spolu s bakteriemi, které vlastně pak jakoby rychleji narostou a proto ten účinek. A někdo již zmiňoval bílý zákal po aplikaci přípravku, další příznak. A také mě bylo divné, že na Koiphenu, tomto svatém grálu všech chovatelů KOI v US není o Algae Away ani zmínka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 6.233 (?), 22.6.2011 1:14

Tak tomu vážně nerozumím, když zastavíte ventilátor na čemkoli v PC tak danou chlazenou součástku dozajista spálíte. S rychlostí vody to nemá nic společného, mícháte hrušky z jabkama. A opravdu nerozmím tomu jak souvisí chlazení čeho koli s rychlostí průtoku vody filtrací,. Jelikož chlazení za pomoci vzduchu a pevného chladiče stykem s chlaezným prvkem který přejímá teplo (funguje jako výměník) a za pomoci ventilátoru se ochlazuje funguje na uplně jiném principu. Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 22.6.2011 8:23
To jsem si také všiml, že si příliš nerozumíme. Nevím, kde míchám hrušky s jablky. Psal jste, že voda bude chladit dokud nezastavím, tak jsem vám odepsal, že v autě na chladiči bývá ventilátor, takže neuvařím ani po zastavení a v závorce jsem vám navíc vysvětlil, že jsem neměl na mysli zrovna chladič v autě. Ona se totiž i v PC používá ke chlazení voda, a na fórech věnovaných tomuto tématu se někdy vyskytne ničím nepodložené tvrzení, že rychlý průtok chladičem nedává vodě čas odevzdat teplo. Přišlo mi to docela analogické k tvrzení, že vysoký průtok filtrem znemožňuje působení bakterií, proto jsem to uvedl jako ilustrační příklad. Omlouvám se všem ostatním čtenářům tohoto vlákna za příspěvky mimo dané téma.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 21.6.2011 8:58

Silny prietok je dobry na pohyb v jazierku, mechanicku filtraciu, okyslicovanie vody. Vysoky prietok pomaha hlavne baktieriam mimo filtra pohybom vody. Mozno vo filtry je to skoro jedno ci je to 18 alebo 9 tis. Ziadna bakteria nema taky metabolizmus a ziaden filter nie je taky velky aby to hralo ulohu, aby tiekla vod aplna amoniaku a vytekala plna dusicnanov. Ale na mnozstvo odfiltrovaneho pevneho svinstva to vplyv ma. Mozno ani nie cez mnozstvo prefiltrovanej vody. Je jedno ci je to 3 x alebo 4 krat za den cele prefiltrovane.... je to skor pohybom vody. Rychly prietok dokaze narusit pokojne vody v jazierku. Cital som jednu studiu, ked vo velkom jazere dokazali eliminovat jedovate sinice len tym, ze pomocou dyz davali vodu do pohybu. Eliminacia sa podarila na 90 percent. Ja osobne skor vidim zmysel v slabsej filtracii, ale kvalitnej lahko prevadzkovanej s dodatocnym cerpadlom ciste za ucelom pohybu vody. Napr. tzv. vodny fen, ako to vidime v morskych akvariach. Sinice pohyb vody jednoducho neznasaju, a vyhravaju bakterie, co maju radi viac kyslika.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 21.6.2011 8:48

Re -Chápu to správně, že alge away obsahuje baktérie do septiku, které jsou odolné vůči uv lampě, která se proto nemusí vypnout
Ne, chápete to špatně. Algea Away neobsahuje žádné podstatně množství bakterií, které by mohly pomoci od řas. Jedná se o prakticky čistý anorganický materiál - chcete li chemii - na který nemá UV lampa žádný vliv.
Přípravek se veze na modní vlně všeho co je BIO nebo EKO, nic víc. Nehodnotím teď nijak jeho účinnost, spíš způsob, jakým je nabízen a prodáván.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 21.6.2011 9:14

Máte někdo možnost ofotit a dát sem štítek, resp. návod k použití od jmenovaného přípravku? Pokud by totiž obsahoval síran hlinitý, měl by návod tuto skutečnost příslušně označit, kvůli "bezpečnosti" při manipulaci. Pokud tomu tak není, je to nejméně práce pro ČOI. Jakkoliv se síran hlinitý používá i při úpravě pitné vody!!!, pořád je to chemická látka, která vyžaduje dle zákona určitou informovanost pro toho, kdo s ní manipuluje.

Dokážu si i představit, že to mají smíchané spolu s bakteriemi, které vlastně pak jakoby rychleji narostou a proto ten účinek. A někdo již zmiňoval bílý zákal po aplikaci přípravku, další příznak. A také mě bylo divné, že na Koiphenu, tomto svatém grálu všech chovatelů KOI v US není o Algae Away ani zmínka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 21.6.2011 9:31

Přikládám fotku


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 21.6.2011 9:43

Tak tam je to napsané docela jasně, obsahuje bakterie a enzymy, žádné chemické přísady a těžké kovy. Tak to by si snad nedovolili napsat, pokud by to nebyla pravda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.233 (?), 21.6.2011 11:47

Nevím co Vás tak všechy irituje na přípravku algae away, to že jako jeden z mála opravdu funguje? Nebylo by jednodušší se zeptat přímo výrobce co obsahuje, nebo respektive co neobsahuje. Já ho použíl jednou a mám klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 21.6.2011 13:50

Ja by som taketo macky vo vreci zakazal predavat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.233 (?), 21.6.2011 13:55

Zakažte, ale na slovensku!!! Zajímalo by mě komu tento přípravek nějak uškodil nebo vůbec nepomohl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika