Filtrace Tripond x Tripond eco



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 52.16 (?) 
17.2.2014 14:48
Otázka, kterou tu vyřešíte také je, jestli se domácí výroba skutečně vyplatí. Při udávaném objemu komor přes 700 litrů vyjde jen náplň nejlevnějším médiem (molitanovými kostkami) cca na 8.000,-Kč. U nějakých těch biobloků nebo biokuliček to bude 16.000,-Kč. A odhaduji, že za vlastní svaření nádoby dáš také tak 10-12 tis. Kč, spíš víc. A k tomu štěrbinový filtr za 15 tis. Kč. Za takovou cenu koupíš téměř dvě slušné hotové filtrace, nebo jednu velkou... (např. zmiňovaný TRIPOND). A budeš to mít i s atmaturami na odkalovaní a zárukou. Oni ty hotové filtrace mají sice menší objem filtračních medií, zase ale mívají lépe řešený průtok vody přes médium. Např. je to dělané tak, že voda protéka přes filtrační pěnu. Ty, když tam nasypeš kostky z filtrační pěny (nejlevnější médium), voda je bude z velké části jen obtékat a účinnost bude nižší.Já bych do toho šel jen tehdy, pokud se Ti podaří sehnat nějakou hodně levnou náplň filtračních komor. A moc nepočítej s nějakým s nějakou filtrací přes štěrk, zeolit nebo něco podobného. Při tom objemu filtračních komor by to bylo tak těžké, že se ti filtr rozpadne. A pokud ne, tak by se Ti asi moc nelíbilo několikrát do roka vybírat a propírat několik metráků štěrku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 52.16 (?), 17.2.2014 14:51
Má tam být "neřešíte" a ne "vyřešíte". Chybička se vloudila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 17.2.2014 17:16

Dík, ten Bitron plánuji dát před štěrbinový filtr. Ze štěrbiňáku do nádoby s bio filtrací povede ttrubka 70 nebo 110mm. A to by bylo na tu UV lampu asi moc...
Tu příčku u výtoku tedy trochu posunu, aby tu bylo o pár cm více místa. Bude se to lépe čistit. Nebo ji nechám udělat vysouvací. Zden na kraji to na pevnost nebude mít takový vliv jako uprostřed.

Co se týká těch cen filtračních médií, tak to jsem si neuvědomil. Teď jsem to trochu počítal a skutečně to tak asi vychází. Takže co s tím? Do jedné komory bych asi dal filtrační pěnu (kostky). Ale co do těch dalších komor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 17.2.2014 18:52

Máte pravdu, na ten štěrbinový filtr jsem zapomněl. Ta lampa musí opravdu před něj.  O to spíš bych to nejdřív zkusil bez ní, alespoň ten výkon filtru otestujete v plném zápřahu.
K filtračním mediím - tabulku s porovnání cena/výkon jednotlivých medií jste asi viděl. A nemám nějak potvrzeno, že na jednom mediu roste něco jiného než na druhém. Takže jen se rozhodnout :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 17.2.2014 19:08

Ano, tabulku jsem viděl. Myslel jsem "tip" na něco jiného, co v tabulce není. Český člověk vynyslí i "nemyslitelné" :-), takže třeba někoho napadne co tam nasypat a ušetřit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 42.68 (?), 17.2.2014 19:06

Nemyslím, že je ten výpočet cen médií správný. Media nevyplňují zcela celý prostor komor. Pro podobně velký filtr, který vytvářím, mám spočítáno medium do obou komor (filtrační pěna a biokuličky) cca za 6 až 8 tisíc. Na svaření nádoby mám nabídku 8.500,-.Plus vstupní, výstupní a odkalovací armatury a rošty (to nemám ještě přesně spočítané). Což je pořád, proti prodávaným sestavám, rozdíl velký. Jedinou výhodou seriově vyráběných filtraci je kompaktnost. V mém případě ještě navíc potřebuji jiné vnější rozměry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Markon Heron - (23) - 176.14 (?), 17.2.2014 20:06

Kartáč 60 x 15 cm - 32 ks. 1536 Kč

Biobolitan 250 l - cca. 4000 Kč  (rátal som 16 Kč / l)... je aj za 12 Kč

Dve komory by mohli byť poriešené a do tretej buď bioguličky, alebo nasekané káblové chráničky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.21 (?), 17.2.2014 21:45

Ten biomolitan vyjde ještě o něco levněji. Za 12,-Kč se dá sehnat 1dm3 (ale čistý objem). Když se to nastříhá, tak toho bude o něco víc. Odhadl bych to na koupení asi 150dm3, tj za 1800,- do jedné komory. Pokud by chybělo, dá se dokoupit..

Připočítej cca 1500,- za kartáče a tak 3500,- za nějaké "bioněco" (kuličky, bloky,...). Pak to bude celkem za média cca 7 tisíc. Pokud použiječ jen biomolitan a kartáče, budou tě filtrační média stát 5 tisíc.

Takže za média dáš dost, ale dá se to "přežít". Pohlídej si, aby tě nenatáhli při vaření nádoby. Před časem jsem si nechával naceňovat asi poloviční nádobu a někteří "podnikavci" za ni chtěli i 8500,-Kč. Nejnižší nabídka přitom byla poloviční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.2.2014 9:06

Nemyslím, že kartáče jsou to, co ve Vašem filtru potřebujete. Já je chápu spíše jako jeden z velmi primitivních způsobů mechanické filtrace, nežli jako nosič biomasy. A jestli máte před komorou filtru štěrbinový filtr, je otázka, jestli tam budou třeba.
Pokud nebudete mít medium plovoucí, ale v pytlích, tak nad tím moc nešpekulujte, a sáhněte po tom cenově nejpřijatelnějším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Markon Heron - (23) - 176.14 (?), 18.2.2014 19:55

Pán Hrkal, neviem, preto sa pýtam. Ten štrbinový filter je tak účinný, že kefy by tam nemali zmysel? Mne sa tie kefy celkom osvečili. Dobre zachytávajú nečistoty a dobre sa čistia. Nechcem sa hádať, no ak cez štrbináč prejdú nejaké nečistoty, tak by podla mňa bolo lepšie aby ich zachytili kefy a nie molitan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika