Filtrace Tripond x Tripond eco



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 105.132 (?) 
24.2.2014 18:02

Je firma Schetelig co predava nieco ako tekutu lepenku na beton do jazierok. Vratane tmelov aj samotneho betonu a mnohych dalsich veci. Ale stoji to dost, ak sa pamatam. Mna zaujal nejaky husty beton, ktory "drzi" pri betonovani dost sikmych stien a nesteka... vyslovene aplikacia pre betonove jazierka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 102.197 (?), 22.3.2014 22:04

No, tak šachtu mám zaizolovánu. A teď mi poraďte, kolik husích krků koupit (16mm). Šachta ma vnitřní rozměry 170x100x55cm. Nemám absolutně představu, jestli koupit 100m nebo 5km laugh.

Dik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.35 (?), 23.3.2014 7:22

vypočítaj si objem šachty, potom si zober litrovú nádobu, nastrihaj si husacie krky, zpočítaj koľko išlo dolitra a potom snáď to už vieš prenásobiť, aby si zistil koľko treba do tvojej komory :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 23.3.2014 10:44

OK. Také mě to napadlo. Chvíli po tom, co jsem vznesl dotaz. To je tak, když nejdřív píšu a pak teprve myslím...smiley V každém případě dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 24.3.2014 21:02

Tak jsem to trochu spočítal. Možná se to bude někomu hodit.

1. Husí krk 16mm. Na 1 litr je ho potřeba cca 3 metry (nesekáno na kousky cca 2 cm dlouhé).

2. Husí krk 20 mm. Na 1 litr je ho potřeba cca 2 metry.

V prvním případě tedy budu potřebovat asi 2100 metrů husího krku, v druhém případě 1400 metrů. Takže to bude celkem drahé (známého elektrikáře nemám). A už se děsím sekání (krájení). U toho slabšího je to více jak 100 tis. "seků". Pěkná rozcvička...sad

- nemáte někdo tip na dodavatele levných husích krků (třeba neznečištěný odpad)?

- jaký průměr použít?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 25.3.2014 8:43

Použijte ten menší průměr.
Ještě k tomu objemu - plánujete nakonec umístit ho v pytlích, nebo bude na volno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 33.166 (?), 25.3.2014 15:00

Dovolím si doplněk k množství filtračního materiálu. Právě jsem dokončil přídavný jednokomorový filtr 300 l. K jeho naplnění stačilo cca 140 litrů kostek filtrační pěny. Pro začátek jsem použil pytlíky a uvidím co dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 25.3.2014 22:14

Jestli volně nebo v pytlích zatím nevím. V první fázi budu asi nasekané husí krky do jímky sypat postupně, vždy jak bude čas něco nasekat. Pytle budu případně řešit později.

Ten molitan (filtrační pěna) by asi vyšel o něco levněji než husí krky. Také by nebylo tolik práce s "porcováním". Na druhou stranu husí krky při čištění prostříknu vodou, praní molitanů by bylo asi výrazně náročnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 26.3.2014 9:23

Ono kdyby to medium bylo na volno, a probublával jste ho vzduchem, bylo by ho potřeba méně. To medium by se totiž mělo ve vaně pohybovat, nemělo by tam být úplně "nafest". Potřeba jeho čištění by se tak výrazně omezila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 30.3.2014 8:29

Včera jsem koupil husí krky (2,16Kč/1m) a začal je "porcovat". 50 m mi trvalo 2 hodiny. Než naporcuji potřebné více než 2 km (zatím mám koupenou polovinu), tak z toho zešedivím... Nebo toho použiji skutečně o něco méně, nechám to probublávat vzduchem a uvidím, jak to bude fungovat.

Stejně jsem zvědavý, jak můj "hokus - pokus" s husími krky dopadne. Snad to nebudou vyhozené peníze a ztracený čas. Trochu mě znepokojuje, že neznám nikoho, kdo by to používal. Říkám si, jestli se z toho plastu nebude uvolňovat do vody nějaká "chemie", jestli se na povrchu namnoží a udrží potřebné bakterie, jestli bude povrch média dostatečný,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika