Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

zdravím, mám stejný problém, voda taky napuštěná ze studny jezírko teda jen cca 11m3, sice už minulý rok, ale pochopitelně musím dopouštět zase vodou ze studny... PH mě se mi drží kolem 8,5-9. Zkoušel jsem to jednu dobu snižovat kyselinou chlorovodíkovou nebo i sírovou na nějakou dobu to možná nějaký efekt mělo, ale teď už jsou bohužel ryby zvyklé když přijdu k jezírku tak plavou pořád za mnou a lejt jim před nos kyselinu se mi moc nechce... 2x za tuhle sezonu se mi stala zvláštní anomálie - PH začalo postupně samo klesat až na hodnoty 7-7,5 max. 8 a voda se začala projasňovat, cca za týden byla úplně čirá. Ten stav vydržel cca 14 dní i přes velká horka a postupně se zhoršoval spolu se stoupajícím PH - nevím co to způsobilo. Také bych ho rád snížil ale bohužel nevím jak... Rašelinu jsem sice nezkoušel, ale nechce se mi věřit že by pár litrů rašeliny změnilo PH v tak velikém objemu vody... Když jsem bádal na internetu zjistil jsem, že voda ze studny má většinou velikou alkalitu (uhličitanovou tvrdost - rezistenci vůči změně PH) tuto uhličitanovou tvrdost je nutné ze začátku snížit a jestli jsem to pochopil správně tak nejúčinější je v tomhle kyselina sírová - při neutlalizaci by snad měli uhličitany odcházet ve formě oxidu uhličitého... Nejsem chemik ani chemii nehovím a nerozumím, jsou to jen informace z fór, která jsem prolejzal a snažil se zjisti jak snížit efektivně a dlouhobě PH. Někde jsem se i dočetl že zvyšování PH způsobují výkali ryb amoniak atd. Zkoušel jsem vše vyčistit a snížit PH ale marně... Jen pro představu filtr somo-domo - fortex, 3x sudy 200l s biomolitanem, čerpadlo real. vykon cca 6000l/h, bez vzduchování a bez UV

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika