zámková dlažba od malty



host - 50.80 (?) 
13.3.2009 20:47, zobrazeno: 18982x

Čím vyčistit zámkovou dlažbu od malty? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 17.3.2009 11:28

Mechanicky, můžete vyzkoušet i WAPKU, pokud byla ale malta "pytlovaná" pak Vám pomáhej pánbůh, bude na zámkovce držet jak helvétská víra. Chemii použít nemůžete - působila by i na beton zámkovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.5 (?), 18.8.2011 21:32

Pro ostatní co budou řešit stejný problém. Pokud to není příliš zasažené, tak zkuste vydrhnout octem...

Zvolila bych ale jakýkoliv čistič s obsahem kyseliny solné. Já jsem například použila prostředek "maltočistič". Na trhu je také "betoncleaner", "antimap" atd... Řešila jsem problém s maltou na obrubnících a bílé mapy (vápenné výkvěty) na několik let špatně uskladněné barevné dlažbě. Povrch se nejdříve pořádně navlhčí a pak štětcem nebo kartáčkem nanášíte čistič dokud se výkvěty či malta rozpouští, tak se zase opláchne vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 21.2 (?), 1.10.2011 21:25

máme nově položenou zámkovou dlažbu, v blízkosti které je vzrostlý ořešák, takže listí z něho bude padat na dlažbu. Vím, že slupky z ořechů hodně barví, takže mám strach, aby zámkovka nebyla brzy od skvrn. V katalogu Presbetonu jsem se dočetla, že zámkovou dlažbu lze impregnovat,  nabízejí dva druhy impregnace. Prosím o zkušenosti, pokud někdo tuto impregnaci použil. děkuji Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika