Bazény Bestway - životnost



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?) 
31.7.2015 13:18

Nevím jak je to možné protože spousta mojich známejch mělo a má buť stará AZURA nebo ORLANDA a už je provozují jak zakopané tak na povrchu10 a více let.Je pravda, že já mám už AZURO DE LUXE které vypadá podstatně lépe pokud je jako nadzemní.Ale zase hodně špatnou zkušenost jsem měl s těma nafukovacíma límcema.Takto mám o hodně méně práce kolem bazénu a ušetřím i za vodu. Ale každému vyhovuje něco jiného a taky má jiné možnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 1.184 (?), 1.8.2017 22:14

Bazen Besway jsem měl již dvakrát a pokaždé odešel nafukovací prstenec po zruba 3-4.letech. (pozáruce "zrezivěl" a zteřel)Paní z Bazenek.cz povídala že to bude asi tím že je na sluníčku a ve vodě je asi nějaká chemie.Když jsem se pokoušel oponovat že zahradní bazén složený v létě na temném suchém místě je mi nanic, řekla že je jí to líto ale že plast límce není ošetřen proti UV.UV filtry dolážou dát do brýlí, krémů a jakýchkoliv plastů ale do zahradních bazénů to číňani neumí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.1 (?), 27.6.2018 19:22

Bazén Bestway (2,44) vydržel 3 sezóny, pak začala voda pod límcem lehce protékat.

Nyní mám 4. rok Tampu, stejné velikosti, a mám obavy, že je to sezóna poslední - protéká kolem vývodů filtrace, takže mám vývody uzavřené kloboučky a před filtraci otevírám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 27.6.2018 20:01

Když je vlákno pootevřené, zkusím dostaz. Bazény s límcem vydrží 3, maximálně 4 sezóny. Pak plast límce nahoře degraduje a není pomoci. Zajímalo by mně, zda má někdo zkušenost s bazénem, který je podobný nafukovacím, ale má konstrukci z trubek. Myslím si, že nejchoulostivější díl, nafukovací límec tu odpadá a trvanlivost by mohla být krapet delší. A spolehlivost lepší. Když se v límci v noci udělá dirka a vyteče 3/4 objemu, je to protivný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.92 (?), 26.7.2018 11:02
Z kauflnadu z vyprodeje mam 3,66 (pres 5 kubiku) za 424,- a to bylo i s kartusovou filtraci Tak i kdyby vydrzel i 2 sezony tak se to vyplati... I hloupa plachta na bazen stoji vic (me ne protoze plachty (solani a kryci) jsem koupil myslim levne (za polovinu) v techneco a v sedco A filtraci s prutokem (meril jsem stopkami naplneni kyble 12L) 8600 litru/h a se spotrebou jen 280W ta vysla na pouhych 3900 Kc... A jeste geotextilie. A prace se zarovnanim terenu bylo take hafo. A pach chlornan sodny litr za 30,- a kyselina sirova... Jo a pak pisek do filtrace za asi 130,-/25 kg A jeste vysavac star vac (649) No a to bude asi tak vsechno... sice jsem na vsechno mel slevu a slevove kupony a dopravu zdarma, ale... co kvuli bazenu (5000 litru) v akci za 424 korun (bezna cena asi 4x vyssi) clovek neudela. Ted kdyz uz vse mam, voda je zadara.. no tak az zas bude akce na bazen tak za 500 nekde na podzim koupim do foroty ;-))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 26.7.2018 14:05

"Když se v límci v noci udělá dirka a vyteče 3/4 objemu, je to protivný."

-přesně tak, máme již 3. bazén. První 2 vždy začaly propuštět vzduch v límci hned první sezonu a v reklamaci vyměněno za nový a pak znovu. Možná jsem tomu pomohl přílišným nafoukáním: Poslední verze má o něco silnější gumu límce a foukám na minimální tlak. Po uskladnění se ovšem snad manipulací límec někde škrábnul a na sluníčku vznikla prasklina a 1/2 vody vytekla. Nejde jen o vodu, ale případná reklamace v koupací sezoně (2 měsíce) znamená bazén vypustit, vysušit a odvézt na 30 dní k reklamaci prodejci. Mě se naštěstí povedlo vždy ustát sezonu lepením a foukáním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.81 (?), 26.7.2018 18:43

Za cenu jednoho dne v Podoli mate bazen. I kdyby vydrzel rok, tak se to vyplati.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika