Solární pyramida



Stránky: 1,  2   
host - 225.82 (?) 
6.6.2010 20:31, zobrazeno: 25617x

Chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost s ohřevem vody v bazénu solární pyramidou. Hlavně mě zajímá, jestli je výsledný efekt srovnatelný s klasikým deskovým solárním ohřevem. Jelikož nemám možnost umístit v okolí bazénu klasický solární ohřev, tak je pro mě solární pyramida asi jediným řešením.

Děkuji za jakoukoli odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 129.34 (?), 7.6.2010 14:59

Zdravim, no jakoukoliv odpoved... Mam letos poprve bazen Azuro de luxe 402DL 20m3 a k nemu mam solarni ohrev - dal jsem ho na strechu. 1,2x4,5m tedy tusim asi 5,4 m2 ohrevna deska. Nevim jaky je to tepelny vykon v kW ale muj bazen to ohreje za jeden slunecny den / tuto nedeli / v pohode o 5°C - prazi mi do nej slunce od 8 rano do 8-9vecer. Myslim si ze tahle pyramida vykon toho panelu asi nenahradi ale daji se take zapojit za sebe a urcite nejaky ten vyko daji, kdyz to vyrabeji. Takze bych koupil zatim jeden a postupne pridaval dalsi podle potreby nevim jaky mate bazen. Ale rychle pocasi na koupani uz je peckozni:) Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.82 (?), 7.6.2010 22:14

Díky za odpověď. Mám bazén o průměru 4,57 m, tedy 11,4 m3.

Problém je v tom, že kolem bazénu mám hodně zastíněného prostoru, takže deskový solární systém nemám kam nainstalovat. A výhodou solárních pyramid je, že se dají natočit popř.přemístit na jiné místo, pokud je dostatečně dlouhá hadice. Ale nechci kupovat nic, co není vyzkoušené, a pokud to při průtoku má malý výsledný efekt, pak je to k ničemu, takže si raději počkám ještě na nějaké reference.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?), 9.6.2010 0:33
Taky mě tohle téma zajímá. Nemá někdo zkušenost?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.250 (?), 9.6.2010 7:46

Činná plocha pyramidy 0,22 m2 za 3000,- je špatný vtip, nikoliv řešení ohřevu vody, tedy pokud nemáte dětský bazének.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 9.6.2010 13:23

tomu říkám kvalitní marketing:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.187 (?), 12.10.2010 12:44

Ekvivalent efektivní plochy jedné solární pyramidy je 2 m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.75 (?), 12.10.2010 14:36

Mohl byste prosím vysvětlit pojem "ekvivalent efektivní plochy"? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.128 (?), 9.7.2010 12:51

Koupili jsme si tuto pyramidu v akci v OBI před týdnem za 2500,- Kč. napustili jsme vodu z vrtu - cca 8 st. C - a do večera měla 19 st. C., druhý den to vylezlo na 25 - to byly ty horké dny. Byli jsme nadšení. Pak přišlo ochlazení a nekoupali jsme se. Nyní je zase pár slunečných dnů, ráno když nepřikryjeme bazén na noc, je voda cca 20-22 a přes den se vyhřeje, v poledne je tam asi 23, odpoledne zase cc 25. Máme bazém tampa průměr 3,66 m a výšku 0,71 m, tedy ne ten nejvyšší. Já jsem čekala, že teplota vody poleze stále výš, ale nějvýše byla 27. Přitom chodím pyramidu naklápět podle slunce. Jsem trošku zklamaná, efekt není takový, jak jsem si přála. Včera jsme uvažovali o koupi další pyramidky navíc, ale nemáme už dost místa, a tak jsme vymysleli bublinkovou solární fólii na zakrytí místo klasické plachty, která se nám v 1 člověku těžko nandává. Novinkou je letos černá, tak to vyzkoušíme, cena je navíc nižší než koupě další pyramidy. Vloni při těchto vedrech byla voda v našem bazénu bez vyhřívání max. 24, občas i 26, takže efekt +5 st. C se úplně nedostavil. Solární deskový ohřev jsme nezkoušeli, nemohu porovnat. Pokud máte větší bazén, než je ten náš, pochybuji, že by byl efekt 1 pyramidy nějak významný. Je to koneckonců i na obalu, že to má určitou "výhřevnost" a ještě při předpokládaném přímém oslunění 10 h denně... Prostě délka černé smotané hadice uvnitř není na velký bazén dostačující. Ale tak ty 2-max.3 st. na tom našem malém bazénu to zřejmě dalo.

Mnohem více se nám osvědčila také nově zakoupená písková filtrace, její výkon je 4m3 - tedy o 100% více než původní kartušová filtrace dodaná k bazénu v setu. Rozdíl je opravdu razantní, jsme rádi, že jsme do čistoty vody letos více investovali. Takže to bych mohla s klidným srdcem doporučila všem, opět byla v akci v OBI, dokonce o 1000 Kč levnější než naproti v Tescu...

Snad jsem alespoň pomohla vlastní zkušeností, i já jsem si tu vyhledala nějaké rady, tak solidárně na oplátku :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.59 (?), 14.7.2010 15:53

můžu potvrdit.  Loni nam odešla tampa s kartuší letos jsme upgradovali na chatě na tampu 3,66 x 0,91 s prostar4 písk filtrací a máme jednu pyramidu

je třeba mít bazén zakrytý ideálně solární plachtou + logicky je třeba počítat že nadzemní bazén v noci vychladne více než zapuštěný, prostě kupujete si něco za co dáte částku do 10 tis /včetně podložek, chemie atd/ a nelze od toho očekávat stejný komfort jako od bazénu za 300tis.

pyramida funguje = příhřev závisí na sluníčku (překvapivě) dle mého stačí tak 1 ks na 6m3, musíte nechat běžet filtraci třeba hned od rána minimálně tak 6-7h denně a pyramida dohřeje zpět to co bazén v noci ztratil. Určitě plošný kolektor je učinější ale každý nemá dost místa na jeho umístění.  Ted má voda přes 30st a spíš řešíme chlazení.   U bazenu tampa můžete očekávat ty 2-3 stupně. Ale mít v bazénu 23 nebo 26 už je rozdíl ne.  Nelze čekat že vám to prodlouží sezonu do října

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika