Solární pyramida



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?) 
14.7.2010 16:04

Slavná solární pyramida s naprosto zanedbatelnou aktivní plochou pětiny m2 je v současné době dohřátí bazénu spíše otázkou extrémně vysokých denních teplot a vysokých teplot v noci, solární pyramida má stejnou "absorbční plochu" asi jako dvě větší černé plastové konve... To opravdu není mnoho

Pokud by člověk koupil například 30 m nesprotší zahradní hadice a tu stočil do šneka, bude disponovat absorbční plochou v násobcích přesahujících plochu pyramidy.

Jen pro zajímavost, dítěti jsem minulý týden napouštěl bazének o objemu 7m3, studniční vodou 12 st C, během necelých tří dní měla voda teplotu 29 st C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 20.10 (?), 2.8.2010 15:55
Máme zapuštěný bazén od Albionu, o pyramidě jsem uvažovala, ale zjistila jsem, že při slunečném dnu (10 hodin) se bazén ohřeje o 2 - 3 stupně za den. Takže za dva dny se nám ohřála voda v bazénu o 6 stupňů bez jakéhokoliv zařízení na ohřev vody. Po tři sezóny jsem denně na noc zakrývala bazén plovoucí fólií z mirelonu - proti vychladnutí. Letos nedělám ani to. Prostě bazén je 24 hodin denně nepříkrytý a voda výjimečně klesne pod 20 stupňů. Takže pečlivě zvažujte nákup této solární pyramidy. Možná u nadzemních bazénů, kde voda rychleji vychladne to má nějaký význam. Ale zase tam není tolik vody a není tak hluboká, tak se rychleji prohřeje pouze od slunečního svitu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 2.8.2010 17:37

Těžko posuzovat účinnost jakéhokoli solárního ohřevu - málokdo má vedle sebe 2 stejné bazény, aby změřil teplotu v tom s ohřevem a bez něj. Jak psáno, v horkém dni, když slunce svítí 10 hodin denně, zahřeje se o pár stupňů i voda bez ohřevu.
   Na druhé straně nelze pyramidě upřít, že je malá, skladná, lehká, s pěkným skleníkovým poklopem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.110 (?), 4.8.2010 9:35

Mám 2 mesiace azuro deluxe 11 m3. Bazén nezakrývam. Cez horúce dni voda ráno cca 23 stupňov cez obed už 27-30. Solárny panel mám a ešte som ho nepoužil ani raz. Rozmýšľam že ho na budúci rok zdemontujem lebo tam iba straší. Možno bude na predaj :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika