Hnědý povlak / sliz na dně a stěnách bazénu po zimě



host - 16.82 (?)
23.3.2015 20:12
Zdravím, loni jsme měli ten samý problém, vyzkoušeli jsme vše, nakonec jsme vyčerpali vodu a použili kyselinu chlorovodíkovou 31% a ručně kartáčem, na netu jsem vyčetla že se v určitem poměru dá naředit přímo do vody v bazénu, aby se tam ten sliz právě netvořil.Je to opravdu kyselina, babičky to používají na WC,1l stoji něco okolo 30 kč, ale nic jiného nefungovalo včetně special.čističů bazénů.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 216.22 (?), 23.3.2015 15:25, zobrazeno: 20479x

Zdravím všechny. Uměl by mi tady někdo poradit? Odzimovávám bazén, voda průzračně čistá, ale zdi bazénu a dno nechutně hnedé, slizovité - všude tam, kde zůstala voda. A k mému překvapení tento sliz nelze vydrhnout kartáčem surprise Byla jsem zvyklá, že jsou zdi a dno od zelených řas, které kartáčem jdou sundat a pak vysát, ale tohle opravdu nejde. Nemáte s tím někdo zkušenost? Lze něco dát do vody, aby to pak šlo okartáčovat? Nebo musím bazén celý vypustit a ručně něčím vydrbat? crying

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.82 (?), 23.3.2015 20:12
Zdravím, loni jsme měli ten samý problém, vyzkoušeli jsme vše, nakonec jsme vyčerpali vodu a použili kyselinu chlorovodíkovou 31% a ručně kartáčem, na netu jsem vyčetla že se v určitem poměru dá naředit přímo do vody v bazénu, aby se tam ten sliz právě netvořil.Je to opravdu kyselina, babičky to používají na WC,1l stoji něco okolo 30 kč, ale nic jiného nefungovalo včetně special.čističů bazénů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.22 (?), 24.3.2015 7:39

Moc děkuji za odpověď! Toho jsem se obávala... vloni jsme vypouštěli na jaře celý bazén kvůli zkažené vodě kvůli špatnému přípravku na zaziimování. Tentokrát jsem koupila drahý zazimovací přípravek od Mountfieldu, voda je sice opravdu krásná, ale ty zdi a dno nejde vyčistit frown  Včera jsem trošku vody odpustila, zkusila to čistit saponátem a zůstávají tam fleky.  Máme foliový bazén. Zkusím tu kyselinu, děkuji za radu yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 24.3.2015 10:23
A jste si jistá, že to ta fólie vydrží?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 24.3.2015 10:42

použili kyselinu chlorovodíkovou 31%...no, já myslím, že ten rádce má trochu potíže s chápáním koncentrací. Jistě nanapustili plný bazen HCl o koncentraci 31 %, jak by z jeho sdělení vyplývalo, to by se jim i blbě drhlo tím kartáčem. Asi šlo, o to, že z té flašky, kde měli tu kyselinu o uvedené koncentraci trochu crkli do bazénu, takže tam byla výsledná koncentace nula nula nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 185.138 (?), 24.3.2015 11:31

Zvláštní, já čtu "vypustili vodu a vydrhli kartáčem s kyselinou". Každý vidí to, co chce vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 24.3.2015 11:36

No jo, bylo by dobré, kdyby autor přesně popsal jak to dělal, jestli si opravdu namáčel kartáč v 31 % kyselině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.22 (?), 24.3.2015 14:41

Bazén jsem vypustila, koupila jsem tu kyselinu a teď nevím, zda to čistit tou koncentrovanou přímo z lahve nebo to nějak ředit? blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.82 (?), 24.3.2015 18:22

Dobrý večer, ani nemám chuť reagovat, ale pro Vás jsem se přemohla, máme foliový bazén z Mountfieldu, folie přežila, do víčka udělejte dirku a nastříkejte přímo z lahve na fleky, začne to pěnit a pak pochopitelně v rukavicích postačí kuchyň.houbička nebo jemný kartáč, pochopitelně po dně bazénu chodit nejlépe v holinkách, měli jsme kbelík s vodou kde jsme tu houbičku namáčely a tím vlatně lehce naředili.No a pro TY opravdu méně chápající, myslím že v prvním komentáři jsem jasně psala o vyčerpání bazénu, dále každý inteligentní člověk ví jak pracovat s HCl 31%,pro méně zdatné si přečtu návod, a za další stačí na internetu zadat do vyhledavače kysel.chlorovodíková a využití v bazénu, nebo se zeptat odborníků přes bazény, a dozví se, že se používá, když je vysoká alkalita a pH, i preventivně 2-3l HCl 31% na 10m3... Hezký večer Ivana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.22 (?), 25.3.2015 18:24

Ivano, moc děkuji za Vaše příspevky! Opravdu mi moc pomohly ;) Dělala jsem to taky koncentrovanou kyselinou chlorovodíkovou, jak popisujete. Akorát mi to nepěnilo a šlo to hodně blbě, musela jsem to hodně drhnout a stejně tam zůstavaly stopy - takkové mapy.  Asi mi chyběli ty kroky, co jste podnikla Vy předtím :) Nicméně jsem náhodou přišla na to, že Savo je asi větší "sajrajt" a tím to šlo. Opět koncentrovaným, napatlat, nechat chvilku působit, vydrbat a na zbytky opět napatlat. Celodenní dřina, hrůza, alespoň, že dnes počasí přálo... Neporadil Vám někdo, jak tomu předcházet? Klasický zazimovač evidentně nestačí... Ještě jednou děkuji. M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika