Rododendron - kombinace chorob a škůdců



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 99.3 (?)
15.6.2010 20:58

stejný problém u nás... zajímavé že pouze jeden rododendron ze tří co jsou vedle sebe

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

strejc - (1) - 97.74 (?), 24.5.2010 18:33, zobrazeno: 17723x

První příznaky onemocnění loni, letos na jaře přesazen, zlepšení není patrné.

Příznaky: ztráta barviva - žloutnutí listů se zvýrazněným žilkováním, červenání listů, hnědé skvrny v listech někde i na okrajích. Rub listů s mnoha hnědými skvrnkami, místy jakoby prázdné kokonky nějakých cizopasníků cca 1mm dlouhé.

Dokáže někdo prosím navrhnou léčbu?

Mnohokrát děkuji

celkový pohled na keř
celkový pohled na keř
Fáze zániku listů
Fáze zániku listů
červenání listů
červenání listů
červenání list, kokonky parazitů
červenání list, kokonky parazitů
ztráta barvy, příznaky červenání
ztráta barvy, příznaky červenání
ztráta barvy, hnědé skvrny
ztráta barvy, hnědé skvrny
ztráta barvy, hnědnutí od okrajů
ztráta barvy, hnědnutí od okrajů
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.39 (?), 15.6.2010 20:38

Dobry den,

prosim, pokud vam nekdo poradil co s vasim rododendronem udelat, aby se uzdravil a listy mu takto neschly, dejte mi vedet. Mam presne stejny problem a take hledam radu co mam udelat.

Dekuji predem

Petr Sutr, petr.sutr@email.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 99.3 (?), 15.6.2010 20:58

stejný problém u nás... zajímavé že pouze jeden rododendron ze tří co jsou vedle sebe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.74 (?), 18.6.2010 22:26

Zatím se žádný nápad neobjevil. Keř odkvetl a vcelku úspěšně vytvořil nové listy, které jsou zatím v ucházejícím stavu. Téměř všechny staré listy jsou ale na odpis a postupně opadávají. Uvidíme, zda nové listy vydrží. Jak jsem psal, keř zjara z důvodu poškozených listů absolvoval přesazení a doufám, že nová dávka živin mu pomůže problémy překonat.

Určitě by pomohla nějaká protihoubová či protiplís'nová léčebná kůra, ale nevím, jaký preparát by byl nejvhodnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 22.6.2010 23:00

Tak, přesně jako ten Váš, se mi i mých 15 kusů dneska zdálo překvapivě zdrchaných. Na jaře vypadaly vážně totálně na odpis - stejně jako u Vás. Nepřesazovala jsem (to bych nezvládla) ale jsem k nim navozila asi tunu  koňského hnoje (je už dobře zkompostovaný, prakticky zemina) a vrstvou asi 10-15cm suché trávy - na jaře vyhrabané z trávníků, jsem to zamulčovala. Při dnešním pohledu na záhon (já jen nekoukala, otrhávala jsem květenství ) jsem byla šťastná jako blecha 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika