Včely vylézající ze země



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?)
27.4.2013 22:02

Zdravím Petřelaugh  No nádhera, ten váš včelníkyes Taky se k tomu nějak ne a ne dostat, ale tak u nás je dost místa i nějaký ten,,binec" v podobě tu hromady kamení, dřeva, zbytků cihel... takže nám hnízdí kde cowink Drvodělky jsem objevila v kmeni jeřabiny, foto nemám, ale je jako by dostala zásah z kulometuwink Zprvu jsem myslela, že tohle dozajista nepřežije, ale je to už pár let, nějaké centimetry v pasewink nabrala a daří se jí myslím dobřelaugh

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
host - 29.47 (?), 26.4.2013 8:49

Dobrý deň,

od pôvodného dotazu už uplynul dlhý čas, ale pripojím svoj názor, možno dakomu príde vhod.

Včely samotárky sú veľmi užitočné. Ako otec dvoch malých detí však chápem, že keď hniezdia v trávniku, môžu na ne deti stúpiť, a je to nepríjemné.

Ja som preto vyrobil pre ne "domček", kde majú veľa príležitostí na zahniezdenie - viď foto. V ňom sú včielky spokojné, deti ich môžu bez problémov z blízka pozorovať, včielky usilovne opeľujú všetky kvety v blízkom okolí, lietajú hore-dolu, a doteraz nikomu nič neurobili.

Pekný deň všetkým, vrátane včielok :-)

Peter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 29.47 (?), 26.4.2013 8:52

Ospravedlňte prosím, nebol som prihlásený.

Ešte jedna foto - detail na včielku. Je pekne vidieť zazátkované dierky.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 26.4.2013 17:44

Petře, jste borec! Pěkné.

Já jsem se do tvorby hmyzího hotelu toho ještě nepustil (jsem ostuda).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 33.75 (?), 27.4.2013 7:32

Ďakujem za uznanie. Teší ma, že sa včielkam u nás páči :-) Už druhú sezónu niekde nablízku hniezdi aj drevár fialový, naša najväčšia včela. Len neviem vypátrať, kde si urobila hniezdo. V našom domčeku určite nie, takú veľkú dieru som nevyvŕtal :-)

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 27.4.2013 22:02

Zdravím Petřelaugh  No nádhera, ten váš včelníkyes Taky se k tomu nějak ne a ne dostat, ale tak u nás je dost místa i nějaký ten,,binec" v podobě tu hromady kamení, dřeva, zbytků cihel... takže nám hnízdí kde cowink Drvodělky jsem objevila v kmeni jeřabiny, foto nemám, ale je jako by dostala zásah z kulometuwink Zprvu jsem myslela, že tohle dozajista nepřežije, ale je to už pár let, nějaké centimetry v pasewink nabrala a daří se jí myslím dobřelaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 51.184 (?), 28.4.2013 9:06

Dobré ránko, rád Vás zase počujem :-) U Vás je krásne, mať raz takú záhradu... Tie hniezda drvodělky by ma zaujímali, ak máte po ruke šubleru prosím zmeráte priemer otvorov? Aj foto by potešilo, ďakujem a pekný deň prajem :-)

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 75.62 (?), 26.4.2013 21:02

Perfektni. Hned jak se k tomu dostanu, tak neco podobneho udelam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 21.103 (?), 19.5.2013 14:44

Dobrý den!

Moc prosím, jak jste ten "hotel" dělal? A jak jste tam ty včelkky dostal - když mají bydliště v zemi? To jste je vykopal nebo jak? Máme velký problém s těmito včelami a hubit jenechceme.  Moc děkuji za odpověď. m.hom@seznam.cz.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 115.186 (?), 9.5.2013 17:15

Krásná práce! Moc se mi to líbí - velká pochvala wink

Co se úzkostlivých matek týče, tak jejich obavy sice chápu, ale jsou zcela liché. Pokud není dítě vyloženě alergické na včelí jed, tak sem tam štípnutí nemůže vadit - naopak. Sám jsem jako silný alergik na kde co (pyl, zvířecí srst) začal asi před 8 lety včelařit. Nyní nevím co je pylová alergie a máme doma 2 Kavkazské pastevecké psy. Štípanců jsem dostal při práci se včelstvy nepočítaně (jistě již mnoho set). Máme doma 2 měsíčního syna, na zahradě 20 včelstev (20 x cirka 50 000 včel = zhruba jeden milion včel). Zatím nebyl nejmenší problém ani v rodnině, ani se sousedy. Pár včel samotářek bych na místě tazatelek vůbec neřešil. 

Srdečně zdraví

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.42 (?), 10.5.2013 20:26

Včely vylézající ze země.

Pozorně jsem si přečetl všechny příspěvky a mám co dodat.

Jako malý kluk, a toje už skoro 60 let, jsem na našem starém statku(než nám byl vyvlastněn), pozoroval spoustu samotářek, a nejen pozoroval, jako každé zvídavé děcko. A že jich na náspích ve vepřovicových zdech chlévů bylo mraky, to si můžete myslet. Jak prezentují někteří z Vás- jsou to včely mírumilovné a dá dosti velkou práci je přinutit k bodnutí. Proč? Každá včela na rozdíl od jiného bodavého hmyzu ztrácí žihadlo, a tím též život a pokračování potomstva. Takže sama si nikdy nezačíná. Bylo by tedy lepší vysvětlit dětem, že včelička jim neublíží, když ji nechají na pokoji. Někdo z Vás si řekne, co nám to tu chce starej ďedek kázat. Choval jsem včely donedávna a syn má asi 60 včelstev. K nim oba chodíme s mou Vnučkou, Která má tři a půl roku a s vnukem, kterému bylo 6 dubna rok. Oba, tak jako já se synem chytnou také sem tam nějaké žihadlo. není jim to na škodu. A ve volné přírodě je učíme, nesahej- nic se ti nestane. Zvláště vnučka-" ďedo, neco mám na ruce". Barčo prohlédni si to a nech to být, samo to odletí. Jinak ty hotely pro samotářky se mi velice líbí, možná, že obě dámy by měly méně problémů s něčím podobným(nebo s kouskem umělé vepřovice, kam by se včelky nastěhovaly.Jinak to, co jsem pozoroval jako kluk, je včela zední. A na závěr mého dlouhého kecání- samotářky, čmeláci a jiná opylovací havěť, opyluje květenu až z 80%. Včela medonosná pouze z 20%, protože je mlsná. Je třeba, aby člověk s přírodou žil, a ne ji ubližoval. Už raději končím.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika