Co s cuketami?



host - 96.254 (?)
24.8.2009 16:50

Já cuketu nastrouhám a smíchám s nastrouhanými jablky asi tak 1:1 a zavařím. Pak dávám do moučníků, kde se přidávají strouhaná jablka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 248.116 (?), 19.9.2008 9:48

Mám trochu podobný recept. Olej, cibule, nakrájená cuketa, podusíme se sladkou paprikou a lžičkou-i více, dle chuti-Vegety, vmícháme zakysanou smetanu. Hotovovo za 15-20 min, mezitím se uvaří těstoviny a můžeme papkat-bez masa i s masem M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 66.183 (?), 19.9.2008 19:06

Cuketa - Matesy

Cuketa 1 kg pokrájet na drobné kostičky

Cibule 20dkg jemně nakréjet

Sůl - polévková lžíce

Pepř mletý - polévková lžíce

Cukr - kávová lžička

Smíchat a nechat tři hodiny odležet. Přidat 1dcl oleje a 1 dcl octa

Dát do sklenic s 1-2 ks bobkového listu a několika kuličkami N. koření.

Zavíčkovat a sterilovat 15 minut.

Vynikající příloha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.45 (?), 15.2.2009 20:57

Recept: Nakrájejte cuketu na kolečka i se semínky (může být i se slupkou-pokud je cueta mladá), posypte grilovacím kořením, osmažte na oleji. Je to neuvěřitelná dobrota. Jím to hlavně studené ke chlebu. Ještě jsem se toho "nepřejedla" a to pěstuji tři rostliny cuket každoročně. Lze takto upravovat i patizon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.107 (?), 1.8.2017 17:31

Podělit se s někým.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.166 (?), 15.2.2009 21:24

Cukety nakládané jako okurky opravdu nejsou nic moc. Ale pokud je rovnou nakrájím nadrobno a pak teprve zavařím jako okurky, mám polotovar na bramborový salát i do pomazánek, tam jsou od okurek k nerozeznání.

Kousky cuket z mrazáku používám, když vyrábím klasické vepřo knedlo zelo, cuketou vyložím pekáč pod syrové maso, rozpeče se tak, že úplně zmizí (cuketa, ne maso) a šťávička je pak senzační. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.166 (?), 3.7.2009 8:23

Strouhané cukety jako polotovar do bramboráků, postup stejný jako z brambor. Několik let dělám nakládanou zeleninu - mrkev, celer, může být i hrášek, zelí, cibule, cuketa žlutá, bílá, zelená, okurky na kostičky, prostě co dům dá. Nic nepředvařuji.Dám do sleniček, zaleju nálevem na okurky- každý má rád jiný, tak ho neuvádím, samozřejmě proložím kořením a steriluji při 100st.20-25 min. Víčka jsem zvyklá vyvařovat a pak okraj sklenicew a víčko vytřít nějakým alkoholem- vodka, slivovice, líh..

Nic se nekazí, je to hezky barevné, používám do bramborového salátu , pod pečená masa, i do znojemské omáčky, jako přílohu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.83 (?), 3.7.2009 9:58

O něco výše je zmínka o cuketě sušené. Můžete prosím poradit jak postupovat? Cuketu nakrájet na kolečka nebo nastrouhat? Stačí na sluníčku nebo musím mít sušičku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
čivava - (3) - 76.201 (?), 13.7.2009 12:43

Cukety zavařuji na kyselo jako okurky, přimíchávám je do zeleninového salátu(povařené papriky, cibule,fazolky, květák a syrová cuketa na plátky-zalito nálevem z DEKA),když jsou levné papriky a rajčata podusím si je s cuketou na kostičky a mám na zimu výborné lečo.Tuto směs přidávám i pro změnu do guláše nebo i pod maso.S pálivou paprikou je to velmi chutné.Jarka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 13.7.2009 14:21

Variace: Obalit v mouce smíchané s kořením. K tomu omáčku  - dip ze zakysané smetany a bylinek. Nepoužívat staré přerostlé obludy, ale mladé lahůdkové. Včas sklízet. Patizon je chutnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.254 (?), 24.8.2009 16:50

Já cuketu nastrouhám a smíchám s nastrouhanými jablky asi tak 1:1 a zavařím. Pak dávám do moučníků, kde se přidávají strouhaná jablka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika