Zničená levandule



Sleziník - (2) 
25.6.2007 9:23, zobrazeno: 8153x

Kdo to byl? Během dvou nocí mi dva nové keříky kvetoucí levandule takřka zničilo neznámé zvíře. Stvoly jsou zpřelámané, vytrhané až u kořenů a poházené okolo. Nevíte, jaké zvíře to mohlo udělat? Souseda nepodezírám, spíš jeho kocoura. Dík za tipy. Sleziník 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Eva Ramešová - (6), 25.6.2007 11:21
Tipovala bych toho kocoura. Sama jsem nachytala sousedovic kočku, jak se v mém velklém trsu levandule válí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.19 (?), 25.6.2007 13:59
Dobrý den, mám přesně ten samý problém. Na chalupě se mi v keřících a skalničkách peleší cizí kočka. A krom toho, že si tam udělá pelech, všechno kolem drápkama utrhá na kousky. Zničila mi tak i kosatce. Všude jsem musela položit  kousky ostnatého drátu. Vypadá to příšerně, ale rostlinkám to neškodí. Právě hledám nějakou radu, jsem z toho zoufalá. V.K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Sleziník - (2), 25.6.2007 15:12
Kdyby si to zvíře do toho lehlo, tak bych se ještě mohl radovat. Tohle ale muselo zuby vytrhat vetšinu dřevnatých stvolů. A chlupy nikde žádné... Ještě mne napadá kuna?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
racer - (7), 9.7.2007 10:00

Myslím, že Vaše podezření na sousedovic kočičáka bude správné. Kočky jsou velkými milovnicemi některých aromatických rostlin a některé z nich, jako třeba "šanta kočičí", je dokáží přivádět až do extáze. Samy je aktivně vyhledávají a jsou - li úspěšné, válejí se v nich a rozkošnicky se oddávají svému tranzu, přičemž je zejména drápky vytrhávají. Stejně, jako šanta, působí na některé kočky třeba mateřídouška, na některé meduňka a na některé třeba právě Vaše levandule, což bude zřejmě případ loupeživých výprav za extází sousedovic kocoura.

Každá rada je tady drahá - kočka se dostane kdykoli a kamkoli a navíc se na takováto místa ráda vrací... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.49 (?), 21.8.2023 9:07
Dobrý den, mame stejný problém ale i odpověď. Fotopast nám zachytila kunu. Hověla si v keříku levandule víc hodinu. Keř během pár dní úplně zlikvidovalia.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika