Vápnomilné rostliny



host - 169.161 (?) 
21.10.2023 20:51, zobrazeno: 739x

prosím o radu, které okrasné rostliny jsou vápnomilné, děkuji Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.51 (?), 21.10.2023 21:26

Napadá mne třeba karafiát, koniklec, hořec, lomikámen, konvalinky, z travin pěchava (Sesleria), z pnoucích rostlin klematis, z keřů šeřík...                 Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 169.161 (?), 21.10.2023 21:58

Paní Lído děkuji za reakci, nevěděla jsem o konvalinkách, takže si poznamenám. pokud jde o hořec tak asi ne všechny druhy, zjišťovala jsem jak je to s jaterníkem, dobře se mi množí, ale listy mu černají a letos málo kvetl, někde jsem četla že je vápnomilný, ale roste v humozní půdě tak nevím. je škoda, že na netu když si vyhledám rostlinu - pěstování, tak není uváděno jestli je vápnomilná. mám na zahradě hodně kyselou půdu. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.51 (?), 21.10.2023 22:51

Tak jsem zadala "jaterník Ph půdy", udávají, že mu vyhovuje neutrální, ale snáší i alkalickou (zásaditou = vápenatou).          

U nás je půda jen mírně kyselá, tak roste prakticky všechno, jen pro koniklec jsem přidávala drcené skořápky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.161 (?), 22.10.2023 21:12

paní Lído děkuji za tuto informaci o jaterníku,  kterou jsem já marně hledala. chtěla jsem se vás zeptat, zda by bylo možné si s vámi psát mejly ohledně zkušeností s kytkami, zjistila jsem, že často osobní zkušenost je jiná než co se někde dočtu. např. o aronu jsem se dočetla, že má rád polostín a teprve když jsem ho dala na slunce vykvetl a vytvořil červený klas. na diskusní forum jsem chodila asi před 10 lety a hodně jsem se o kytičkách dozvěděla. vím, že jste tam často odpovídala na dotazy a podělila se o své zkušenosti..  poslední dobou se diskuse ubírá celkem k jiným tématům, které mě už nezajímají. a velmi málo se týkají okrasných rostlin. nejsem si třeba jistá, jakou půdu mají rády rozrazily - veroniky. u klematiisů mi začaly po větších deštích hnědnout-černat listy, ani časopis Zahradkář mi neporadil co s tím. někde jsem se dočetla že může jít o hnilobu. klematisů mám kolem třiceti, některé druhy jsou náchylnější než jiné, např. Montana tím netrpí. prostě dotazů bych měla víc a osobní zkušenosti zahradkářky by mě zajímaly. děkuji Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.51 (?), 22.10.2023 22:32

Na zahrádce mám mix všeho, od ovocných stromů a keřů po záhony s keři a dřevinami, květinami i zeleninu a brambory... Klematisy jsem měla Nelly Moser a President, a Clematis alpina "Albina plena", bohužel mi všechny odešly na verticillium, takže už jsem další ani nesázela. Rozrazil by měl mít půdu neutrální reakce, ne přemokřenou, spíš lehčí. Jinak klidně napište na rosa.new.dawn zavináč gmail.com, pokud budu vědět, odpovím, ale žádný odborník nejsem, jen mám zahrádku už řadu let, jako malá jsem si tam hrála na písečku wink.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika