Rostliny vhodné do stínu a vlhké půdy



host - 207.15 (?) 
27.3.2010 10:30, zobrazeno: 24619x

Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit jaké rostliny jsou vhodné na záhon na severní straně, kam celý den nejde sluníčko a je zde hodně vlhko. Měli jsme zde trávu, ale moc se jí nedařilo, bylo tam dost mechu. Také je důležité, abychom rostliny na zimu dost zkrátili, protože nad záhonem je konec střechy, odkud v zimě padá sníh a vyšší rostliny by zničil. Bydlíme kousek za Prahou. Děkuji předem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.54 (?), 27.3.2010 19:43

Já bych zasadila bohyšky, bergenii,plicník a kapradiny, myslím si, že všechny snesou stín i vlhko a zároven jsou všechny moc dekorativní, já sama je mám všechny ve stínu a jsou moc krásný a bohyška, plicník i bergenie pravidelně každý rok kvetou.Všechny tyto trvalky na zimu ztrácejí listy kromě bergenie, která je dekorativní listem i v zimě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?), 27.3.2010 22:44

nejlepší budou bohyšky.,je spousta odrůd, různě vybarvených a mají rádi stín a vlhko a navíc když vám tam padá sníh ze střechy tak bohyškám se nic nestane protože na zimu jsou bez listů a vyrazí až když je po sněhu. dobré rostliny do stínu jsou také břečtan a barvínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 73.48 (?), 17.4.2010 18:09

jasně že bohyšky (hosta). I když zrovna nekvetou,  jsou ozdobné listem. Dáte-li do temného kouta zahrady nějakou s pestrě žíhanými listy, krásně se to místo rozsvítí. Po několika letech je vhodné trsy rozdělit. A v kombinaci s tím kapradím - krása.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 17.4.2010 23:28

Také by vám tam dobře rostly čechravy - Astilbe, pěkně kvetou od bílé přes růžovou až do rudé, jsou různé výšky od 20cm do 80cm. A po zemi roste plazivka Waldsteinia ternata, má žluté kvítky jako mochna...            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 20.4.2010 14:38

A taky kyprej vrbice, rozrazil dlouholistý, primulky, pomněnka bahenní, pomněnkovec, hortenzie stromkovitá (ta se na jaře sestřihuje k zemi)...

Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 20.4.2010 15:15

Mám také takové stinné místo - není tam úplně celý den stín, ale sluníčko se tam dostane 2x denně jen krátce.

Původně jsem sem zasázela jahody (a soused pak na druhou stranu maliny, čímž mi jahody zastínil ), sice rostou, ale spíš na list. Plody moc neuzrávají.

Existuje nějaký druh ovoce na takové místo? Myslím si tak trošku na černý rybíz...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika