Kdy začít s přesazováním trvalek?



Stránky: 1,  2,  3   
danajda - (13) - 38.48 (?) 
28.2.2011 14:08, zobrazeno: 27378x

Dobrý den, chtěla bych se vás zkušenějších pěstitelů zeptat, kdy je možné začít přesazovat trvalky. Budu přemisťovat kytičky z jedné zahrádky na druhou. Jedná se o pivoňku o které vím, že nemá ráda přesazování, pak čechravy, kamzičníky, růže, malý šeřík, floxy, echinaceu a nějaké malé jehličnany jako cipřišky a pak ještě buxus. Poradíte, zda je možné začít třeba koncem března s přesazováním? Děkuji všem. Dana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 28.2.2011 14:29

obecne by se mely pivonky sazet od konce srpna do zari, nicmene vsechny druhy co uvadite je mozne presadit jiz nyni-hl.tu pivonku, takze jakmile to u Vas rozmrzne, nevahejte a presazujte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
medicka - (11) - 5.32 (?), 28.2.2011 14:30

Dobrý den,

nejsem odborník, ale loní mě přsně takovéto stěhování zahrádky potkalo a přesazovala jsem přesně pivoňky, čechravy, phloxy atd. a dělala jsem to v polovině března... bylo cca 13st.

Vše se ujalo...

Hodně štěsti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 28.2.2011 15:18

Počkat 14 dní, ještě má chumelit!!! Příští tyden má přijít ochlazení i se sněhem. Slušně má být po 15.3.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 28.2.2011 15:21

no na pristi tyden-zatim ukazuji po, ut ma byt slunecno a 3-7 na nulou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 28.2.2011 21:18

No já tam vidím až do 13.3. v noci minus 6°C ("předpověď počasí pro zahrádkáře")  :-(((    

Kdyby se ale spletli, vůbec bych se nezlobila              Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 28.2.2011 15:53

Já bych ještě počkala, pořád je poměrně hodně chladno. Až zem rozmrzne, zasadila nebo přesadila bych všechno, určitě se Vám to ujme. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 28.2.2011 18:01

Lidi, neblázněte, nechejme to na březen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 1.3.2011 0:07

Březen už je, jenom nevíme kdy bude tepleji v tom březnu.Taky nevím co dělat, došla mi zásilka květin od Basika a teď co stím?Co bylo v kontejnérech, tak to je jedno, mám to ve sklepě, ale s těmi prostokořennými je horší.Dala jsem zeminu v kýblu taky do sklepa a pivoňky a denivky jsem do té zeminy v kýblu zahrnula.Pán Basík píše, že se to dá nasadit ven, pokud bude rozmrzlá zem a přikrýt.Tak nevím, jestli je lepší to nechát v tom kýblu nějaký týden nebo zasadit už ven.Bojím se o ty pivoňky, ty jsou asi choulostivější, denivky to asi přežijí všude.Děkuji za rady!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
danajda - (13) - 38.48 (?), 1.3.2011 10:41

Děkuji všem za reakce a názory. Jak se oteplí začínám přesazovat. Měla jsem strach, že se mi kytky neujmou, že mi vše zajde. Po vašich optimistických povzbuzeních teď jen budu čekat, až teploty vystoupají aspoň k desítce a velká přesazovací akce začne. Děkuji všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika