Oleandr



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 178.235 (?) 
10.4.2011 17:55

Oleandry mám asi týden venku, ale ve skleníku, kde rychle mladé výhony raší.Opravdu snesou až -5°C?Obávám se, že by -5°C ty mladé výhony nevydržely.Vytápěný skleník je asi pro přežití oleandrů venku optimální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 10.4.2011 17:50

už je mám venku tři týdny


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 10.4.2011 18:36

Vytápěný skleník je pro oleandr časně z jara samozřejmě optimální, ale kdo ho má a má v něm teď na jaře místo pro tak velkou kytku, jako je oleandr...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 31.77 (?), 17.5.2011 23:29

Pro oleandr to stačí, až vyndáte z květináče tak mu trochu uberte kořeny pokud ho máte velký když malý tak jenom oklepat a a dát do většího květináče, do hlíny přidejte hnojivo.Doufám, že jsem dobře poradila, ale tak to děláme s mamkou každý rok a daří se mu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 18.5.2011 7:33

žádnou rašelinu oleandr nepotřebuje normální zahradní zeminu hnojím ho běžným hnojivem na kvetoucí květiny, 1x ročně mu hodím trochu cereritu, když hnojím zahrádku a kvete krásně


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 18.5.2011 12:36

Já oleandry přes zimu přechovávám v zimní zahradě a v podstatě mi kvetou celý rok. Přesazuji tak obrok do trošku většího květináče, používám klasickou zeminu a hnojím kristalonem 1x týdně. Rostou jak o život a pořád kvetou. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 18.5.2011 17:53

Marcelo a hnojíte kristalonem na květ nebo ještě na růst?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.158 (?), 10.3.2012 11:32

Vážení,

prosím o radu týkající se oleandru. Máme je přes zimu v místnosti s teplotou kolem 15°C u světla za občasné zálivky. Postupně nám usychají jednotlivé lístky a následně celé větvičky. Prosím o radu, jak tomu zabránit. Za odpověď předem děkuji. Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 38.136 (?), 10.3.2012 16:00

Bude jim moc teplo a málo světla. Já oleandr uchovávám v bývalé prádelně na dvoře, kde mám řízenou teplotu plus 2 - 5 °C, pokud mrzne, jinak nepřitápím. Světla moc nemá, okno je na sever a spolu s ním tam jsou ještě palmy a agave a další. A taky jablka. Zalévám vše tak, že občas hodím do květináče lopatu sněhu. Vše hnojím jednou, dvakrát na jaře Hydrokomlexem, pak už ne a taky už nepřesazuju - rostliny se s květináčem nedají unést. Vše vyhodím ven tak v polovině dubna, slabý mráz otužilým rostlinám nevadí. Zatím rekord byl - 5°C ráno, co na podzim vydržely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 108.79 (?), 11.5.2012 23:36

Dobrý den,

také pěstuji oleandry, zimují mi v teplejší místnosti s dostatkem světla. Opadávání listů už jsem odhlalila, jak je napsáno výše je jim moc teplo a tak se musí hodně zalévat, aby neopadávali nebo zalévat s rozumem a vydržet drobné opadávání listů a těšit se na jaro až venku znovu krásně obrazí.

Letos se ale stalo něco divného. Byla jsem v nemocnici a tak oleandry zůstali v místnosti a začali kvést. (To není to divné je tam teplo, světlo a manžel zaléval jak divý.) Podivné je že oba kvetou bíle ač jeden je bílý a druhý růžový. Máte někdo podobnou zkušenost? Myslíte, že se to srovná při dalším květu venku?

Předem dškuji za vaše rady a příspěvky k mému dotazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika