hořcový stromek



host - 228.34 (?)
22.4.2008 14:11

Hořcový stromek jsem si koupila loni. U spodu mu vyrazily větvičky, ty jsem ustříhla. Vyrostl moc vysoko, udělal malou korunku a měl i květy. Bylo mě ho líto stříhat. Na podzim jsem ho přece jen zkrátila a zůstal mi vlastně jen kmínek. Teď z něj vyrážejí malé slabé větvičky na hoře. Jak je mám nechat narůst velké a jak stříhat, nebo ho teď vůbec nestříhat, když jsem ho chudáka tak orvala na podzim. Jakou má rád zeminu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 26.142 (?), 13.3.2008 21:00, zobrazeno: 8984x

Poradte mi co tímto stromečkem. Mám ho z lonského roku, krásně mi narostl, sestřihla jsem ho a přezimoval v chladnější místnosti. Ted ho mám asi 3 týdny v bytě, krásně obrazil ale ted se ty větvičky podivně kroutí, mám je ostříhat? Je mi ho líto protože je opravdu nádherně celý světlounce zelený a výhony jsou tak 80cm vysoké.  Ven je ještě brzo.  Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.26 (?), 4.4.2008 12:57

Ahoj zahradníci, hořcový stromek jsem dostala jako malou sazeničku asi 15-20 cm vysokou. Moc se mi líbí, ale bohužel se mi ho nepodařilo udržet při životě. Taky bych ráda věděla, jak se o něj starat, co potřebuje atd. Díky, Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.2 (?), 15.4.2008 22:11

Kludne mu i teraz skráťte poriadne vetvičky. Rozvetvia sa, stromček bude kompaktnejší. Ja ho už roky po zostrihnutí prezimúvam v sklepe, pri minimálnom svetle. Listy opadajú, ale to nevadí.Skoro na jar ho vynesiem von do polotieňa. Nové vyrastené vetvičky často zo začiatku zaštipujem, aby bol krík hustejší. Potom už kvitne celé leto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
petraslavek - (9) - 62.32 (?), 20.4.2008 15:45

Vylovila jsem ho letos z garáže - byl, jako každé jaro úplně holý, za týden v bytě obrazil a vykvetl, tak jsem ho šoupla ven, už je tam 14 dní a je o.k. Každým rokem kvete jako šílený - má více květů než listí - mám ho na slunci na terase otočené na jih a zalévám tak 2x denně, doslova je slyšet, jak nasává. Množit se mi nedaří, ale vzhledem k tomu, že tento je 2m vysoký a rozvětvený, jeden mi stačí (občas ale někdo projeví zájem o sazenici a to mi prostě nejde.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.67 (?), 21.4.2008 19:51

 Před dvěma dny jsem si koupila krásný , kvetoucí hořcový stromek. Protože je venku chladno a větrno, umístila jsem ho na okenním parapetu a až bude lepší počasí tak chci stromek dát na zahrádku.  Dnes ráno jsem zjistila, že mu začínají opadávat poupátka. Prosím o radu, jak se stromkem tyto první dny zacházet a kdy je nejvhodnější ho přemístit ven. Děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.34 (?), 22.4.2008 14:11

Hořcový stromek jsem si koupila loni. U spodu mu vyrazily větvičky, ty jsem ustříhla. Vyrostl moc vysoko, udělal malou korunku a měl i květy. Bylo mě ho líto stříhat. Na podzim jsem ho přece jen zkrátila a zůstal mi vlastně jen kmínek. Teď z něj vyrážejí malé slabé větvičky na hoře. Jak je mám nechat narůst velké a jak stříhat, nebo ho teď vůbec nestříhat, když jsem ho chudáka tak orvala na podzim. Jakou má rád zeminu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 21.114 (?), 1.5.2008 13:13

Dobrý den,

Hořcový stromek jsem už dala ven na chráněné místo před mrazíky a sluncem. Než se otuží. Jinak mu slunce spálí listy. Začal pěkně vyhánět silné větvičky. Stromek pěstuji také na kmínku a korunku tvaruji celé léto.  Zeminu má humozní s přídavkem uleženého kravského hnoje. Nestěžuje si naopak se mu daří.  Tak se nebojte zaštípnout slabé výhony až ho dáte ven bujně obrazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika