Doporučte trvalku



host - 150.33 (?) 
5.6.2023 15:20, zobrazeno: 1120x

Můžete mi prosím doporučit trvalku 30 - 50 cm?

Před domem máme zídku a ja bych na její okraj chtěla dát řadu trvalek (cca 4m dlouhý pruh). Na zídce rostou pivoňky, ale vítr je kácí. Ty trvalky by měly být jednak na ozdobení okraje zdi a také ochrana pivoněk ořed větrem.

Zeď je směrem na jih a v létě do 16 hod tam fakt hodně svítí.

Na internetu je květin spoustu, ale moc se v tom nevyznám, těžko se mi to plánuje.

Můžete mi doporučit něco na přímě slunce, kvetoucího v létě a pokud možno co nestojí 149,- za kus?

Děkuji    Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.192 (?), 5.6.2023 21:56

Jen dotaz - to máte vyšší pozemek ukončený zídkou nebo postavenou zídku (z obou stran kameny) s truhlíkem nahoře?

Jinak pivoňky by spíš chtěly "klasický" záhon", a někdy i tam se dávají buď kruhy na nožkách nebo tyčky s provázkem - mají těžké květy a váhou rozklesají.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.33 (?), 7.6.2023 16:38

Ano, před domem byl prudký svah, tak jsme ho odkopali a postavili opěrnou zeď.Tím nám před domem vznikla rovinka.

Na ní jsou ty pivoňky.

Ale nejsou hned u kraje zdi, ještě je tam volný pruh.

Napadlo mě dat tam nějaké trvalky, aby trochu bránily tomu větru. To mě vůbec nenapadlo, že tam bude foukat.

Kruhy na nožkách jsou dobrý náopad, hned se jdu po něčem podívat.

Na ty trvalky by jste neměla nějaký nápad? Je to na jih, hodně slunce, fouká a asi tam 50 cm výšky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 7.6.2023 17:53

Některé kosatce? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.192 (?), 7.6.2023 22:05

Z trvalek na slunce cca v= 50cm mne první napadly poměrně dlouhou dobu kvetoucí floxy ale ty také mají stonky, které by silný vítr mohl lámat. Možná janeba, ta je pevnější a také kvete dlouho. Ale mohly by vyhovovat denivky, tam sice jeden květ kvete jen den, ale celková doba kvetení je dlouhá a pokud byste jich dali víc odrůd, tak se doba kvetení prodlouží i tím. Nebo by šlo na kraj na zachycení nárazů větru vsadit nějaký nižší keřík (třeba tříbarevnou vajgélii - zelenobílý list, růžovobílý květ), který by jemnější rostliny trochu kryl...           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika