Dlužicha - Heuchera - trvalka nejen do polostínu?



tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?)
21.10.2013 6:48

Dávala jsem stejný dotaz ohledně identifikace ještě na jednu anglickou stránku, zde byl odpovídající také profesionál, který má zahradnickou firmu Clockhouse Nursery. Našla jsem si i jejich stránky a píší tam, že v oboru rodina podniká již po generace. Tento pán/paní dali tip:

1. Marmalade, 2. Purple Petticoats, 3. Berry Smoothie

s upozorněním, že se opravdu může jednat jen o odhad pro to velké množství dostupných kultivarů.

Já si myslím, že toto téma můžeme nechat ještě otevřené, do té doby než heuchery pokvetou (pokud mi přežijí) a to hodně napoví.

Ano paní Květo máte pravdu na stránkách Heuchera dream i jinde 'Mahogany' vypadá docela jinak, je více zbarvená do hněda až okrova a není tak kudrnatá, ale třeba zase na stránkách Perrennials.com je a odtud mi tu naší hodně připomíná.

Opravdu to není snadné s přehledem určit.

Přidávám ještě detailní foto

Heuchera 1. detail
Heuchera 1. detail
Heuchera 2. detail
Heuchera 2. detail
Heuchera 3. detail
Heuchera 3. detail
Heuchera - Heucherella 4. detail
Heuchera - Heucherella 4. detail
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 26.10.2013 21:48

Dlužichy už jsem množila řízkováním, dělala jsem to na jaře. Taky jsem měla dvě, jak píšete rozkleslé. Odřezala jsem ty polehlé, které povětšinou měli malé kořínky a nechala zakořenit v květináčcích (hlína, písek 1:1). "Umrtnost" byla 1 z asi 10 sazeniček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 27.10.2013 12:05

Díky na jaře vyzkouším, chtěla bych je na podzim do nádob viděla jsem je v kombinaci s trávami a vřesem dozdobené okrasnými tykvemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 21.10.2013 6:48

Dávala jsem stejný dotaz ohledně identifikace ještě na jednu anglickou stránku, zde byl odpovídající také profesionál, který má zahradnickou firmu Clockhouse Nursery. Našla jsem si i jejich stránky a píší tam, že v oboru rodina podniká již po generace. Tento pán/paní dali tip:

1. Marmalade, 2. Purple Petticoats, 3. Berry Smoothie

s upozorněním, že se opravdu může jednat jen o odhad pro to velké množství dostupných kultivarů.

Já si myslím, že toto téma můžeme nechat ještě otevřené, do té doby než heuchery pokvetou (pokud mi přežijí) a to hodně napoví.

Ano paní Květo máte pravdu na stránkách Heuchera dream i jinde 'Mahogany' vypadá docela jinak, je více zbarvená do hněda až okrova a není tak kudrnatá, ale třeba zase na stránkách Perrennials.com je a odtud mi tu naší hodně připomíná.

Opravdu to není snadné s přehledem určit.

Přidávám ještě detailní foto

Heuchera 1. detail
Heuchera 1. detail
Heuchera 2. detail
Heuchera 2. detail
Heuchera 3. detail
Heuchera 3. detail
Heuchera - Heucherella 4. detail
Heuchera - Heucherella 4. detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 25.7.2014 21:10

Při dnešní návštěvě zahradnictví jsem si pořídila další Heucheru - 'Shanghai', má opravdu speciální stříbrno purpurovou barvičku. Náhodou jsem zde narazila na stejnou dlužichu, kterou mám na zahradě a pro níž jsme zde hledali jméno, jedná se o tu s detailní fotky č. 3 z předchozího příspěvku -  na cedulce - etiketě s fotografií z obchodu byla pojmenovaná jako 'Ginger peach'.

Heuchera 'Ginger peach'
Heuchera 'Ginger peach'
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 26.7.2014 11:14

Udělejte prosím nějaké pěkné foto Vaší nové wink

Mám taky novou, moc pěkná barvička. 

Gunsmoke
Gunsmoke
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 27.7.2014 10:43

Dobrý den,

taky jsem si donesla dlužichu :-) a jen bych se chtěla zeptat, jestli vydrží v květináči, nebo potřebuje do záhonu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 27.7.2014 21:23

Meliso, myslím že vydrží i v květináči... už měsíc a půl v něm "mořím" Mochu laugh, stále jsem se totiž nerozhodla kam s ní.

Ale líp jí bude na záhonu, i když viděla jsem někde i pěknou fotku... sestava dlužich a host v květináčích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 27.7.2014 20:10

Renat, Vaše 'Gunsmoke' je moc krásná s opravdu nezvyklou barvou. Přidávám též foto nové heuchery 'Shanghai'. Na 2. fotce je vidět s krásně rozrostlou 'Marmelade' a se zelenou 'Marvelous Marble', která se moc k růstu nemá. Na 3. fotce zprava: Epimedium grandiflorum ´Lilafee´ - škornice, Heucherella 'Tapestry a Heuchera 'Lime Rickey', kterou si můj synek popletl a ukazujíc na ní, se mě ptá: "Mami to je salám?"smiley Myslel salát ('Lollo Bionda', který se mi podařilo vypěstovat ze semínek a vypadá velice podobně.

Heuchera 'Shanghai'
Heuchera 'Shanghai'
Heuchera 'Shanghai', 'Marmelade', 'Marvelous Marble'
Heuchera 'Shanghai', 'Marmelade', 'Marvelous Marble'
zelené polostínomilky
zelené polostínomilky
v polostínu třešně
v polostínu třešně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 27.7.2014 21:14

Shanghai moc pěkná yes Marvelous Marble jsem shodou okolností dnes vyhodila, druhá dlužicha která to letos zabalila sad

Udělala pár fotek těch nejhezčích..

Black Beauty - nejkrásnější z tmavých
Black Beauty - nejkrásnější z tmavých
Brass Lantern - nejkrásnější na zahradě
Brass Lantern - nejkrásnější na zahradě
Caramel - jedinečná barva
Caramel - jedinečná barva
Ginger Ale
Ginger Ale
Peach Flambé
Peach Flambé
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 28.7.2014 7:30

Paráda, nejhezčí je tam asi opravdu 'Brass Lantern'. Je to Heucherella, koukám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika