Zasychání a opadávání plůdků třešně



host - 208.9 (?)
27.5.2022 19:33

To by mohlo pít to co píšete. Začalo to dělat poté co jsem na zahradě vysadil jinou třešni. Co je to za odrůdy, nevím. Ta první třešeň, která pěkně plodila, byl čtvrtkmen. Poté co jsem vysadil druhou třešni, tak se začalo dít to, co je na fotkách.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
franta7 - (35) - 208.9 (?), 24.5.2022 20:19, zobrazeno: 5602x

Nevíte někdo proč plůdky opadávají?

Špatné opylení?
Lokální mráz?
Něco půdě chybí?
Moniliová spála?
Hniloba?

Lisy jsou perfektní.
 




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.9 (?), 24.5.2022 22:36

Franto pokud jsou tam plůdky, tak špatné opylení bych vyloučil a hniloba vypadá jinak. Mohlo by to být i suchem. A jaké lisy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.9 (?), 24.5.2022 23:57

Typuji lehká moniliova spála. Klasický případ je spálení květů, ale teď to zřejmě přechází do maskované měkčího typu, je to na všem, třešně, některé broskve, meruňky, už i višně asi nejvíc - taky listy nic nevadne ale všechny plůdky buď přímo zvadly nebo nevadnou a drží bez přírustků i měsíc - višeň 50 let osvědčená odrůda už naroubovaná na novém plodícím stromě, narostl možná 1 plůdek z 200.

Jen švestky zatím odolávají, tam když trefí monilia, tak je to ta klasická s vadnutím a usycháním větví - asi to je i odrůdou, 2 stromy švestky tu jsou kousek úplně KO, vedlejší jsou vpořádku. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
franta7 - (35) - 208.9 (?), 25.5.2022 21:24

takže teď předpokládám se s tím už nic dělat nedá.
To jsem to měl postříkat proti této moliniové spále preventivně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
franta7 - (35) - 208.9 (?), 25.5.2022 21:21

Listy :) překlep.
sucho bych vyloučil, teď pořád pršelo. a taky jsem kropil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.9 (?), 25.5.2022 21:49
Je to opylení nekompatibilní odrůdou třešně nebo prostě nekvalitni a nedostatečné pylení. To se občas u cizosprašných odrůd stává.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.9 (?), 25.5.2022 21:55
Zejména klíčivost pylu může být rozhodující pro budoucí kvalitní růst plodu. Špatně klíčivý pyl udělá tyhle nedochůdčata, která potom usychají a opadnou. Příčiny mohou být průběh počasí, kombinace sterilních odrůd ATP.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.9 (?), 25.5.2022 22:31

U mě proběhlo počasí a opylení třešní letos standardně, včelama to hučelo, kolem jsou různé starší odrůdy třešní, nikdy v minulosti se tohle nestávalo. Ke všemu se to děje u více peckovin, včetně samosprašných. Něco byde neopýleno to je pravda, ale když 90-99% násady uvadne nebo sice drží a dlouho neroste až opadne (již druhý rok po sobě), tak to není normální. Já zatím nestříkám ničím, jen meruňky kde mon. úžeh působí dost silně - můžou vadnout listy i větvě. Višeň prakticky už neplodí, jak jsem psal, starý strom 50 let a vedle mladý strom višně naroubován ta samá odrůda a rostoucích plůdků je do misky, květy jsou přitom každoročně obalené, vody je dostatek.  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.9 (?), 26.5.2022 8:42

Taky některé moje třešně-plody asi třetinové cílové velikosti zastavují růst, měknou a potahují se moniliovým, nebo botrytickým kožíškem-prioritně mechanicky poškozené, okousnutéangry. Lze teď použít signumcool? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.9 (?), 27.5.2022 19:33

To by mohlo pít to co píšete. Začalo to dělat poté co jsem na zahradě vysadil jinou třešni. Co je to za odrůdy, nevím. Ta první třešeň, která pěkně plodila, byl čtvrtkmen. Poté co jsem vysadil druhou třešni, tak se začalo dít to, co je na fotkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika