Třešeň, dotaz začátečníka



host - 82.2 (?)
4.3.2010 20:58

Musíte požadavek lépe specifikovat-srdcovky/chrupky, rané/pozdní, velké stromy/zakrslé podnože, počet stromů a podle toho samoopelivé(Lapins, Grace star, částečně Sweet early) nebo cizoopelivé(většina).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
xtechnik - (1) - 3.42 (?), 11.11.2009 17:28, zobrazeno: 15007x

Dobrý den, pořídil jsem si zahradu a mám v úmyslu si pořídit třešen, nejspíše čtvrtkmen nebo polokmen. Rozhoduji se mezi odrůdami Karešova a Kaštánka. Chci se zeptat, která je lepší pro přímou konzumaci a zavařování. Za jakou dobu od vysazení tyto odrůdy plodí, dá-li se to nějak obecně určit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 56.97 (?), 11.11.2009 19:32

Dobrý večer,
asi máte nějaký důvod zvolit právě jednu z těchto odrůd. Obě patří mezi ranější srdcovky zrající ve 2. třešňovém týdnu, Kaštánka o chlup později. Obě unikají Vrtuli třešňové (červivosti), ovšem u Kaštánky se může objevit pokud plody budou déle na stromě. Karešova při deštivém počasí více puká.Osobně bych nevolil ani jednu a pokud Vám nejde o to mít co nejdřív třešně, jednoznačně bych sehnal Těchlovan, je vynikající jak k jídlu i na zavaření. Je to můj favorit, bezkonkurenčně. Plodnost začíná u třešní až na vyjímky 3. -4. rokem.
           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 11.11.2009 22:10

Zjistěte si také, co mají za třešně v okolních zahrádkách - kvůli opylení. Odrůdy třešní jsou až na výjimky cizosprašné.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.150 (?), 4.3.2010 20:43

Vážení, potřebuji poradit jaké odrůdy třešní mám vysadit  na pozemku

který je od severu a západu chráněn kopcem a lesem. Ornice sahá do hloubky 30 cm pak je jílovitá a kamenitá spodina. Zahrada je mimo mrazovou kotlinu.Kolem části zahrady teče potůcek. Naposledy se zde pěstovaly brambory. Zahrada má jižní expozici je mírně svažitá v 750 v mnm  .            Začátečník          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.2 (?), 4.3.2010 20:58

Musíte požadavek lépe specifikovat-srdcovky/chrupky, rané/pozdní, velké stromy/zakrslé podnože, počet stromů a podle toho samoopelivé(Lapins, Grace star, částečně Sweet early) nebo cizoopelivé(většina).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.150 (?), 4.3.2010 21:06

Začátečník  - Ta zahrada je opravdu veliká.Díry mám ve sponu 8 x8metrů. Mohu si pořídit celou alej důležité je aby tam něco uzrálo Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 4.3.2010 21:16

O dozrání bych se nebál, třešně jsou letní ovoce, když dozrají později, nic se nestane. Spíš je riziko, aby nezmrzaly na jaře v květu nebo po něm. Jistě,  samotná nadmořská výška zdaleka o všem nevypovídá, ale je to dost vysoko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.188 (?), 5.3.2010 19:08

Zkuste Kaštánku(ranou) a Granát(pozdní) na ptáčnici.Jsou to starší odrůdy, ne úplně špičkové, ale relativně odolné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 28.3.2010 13:42

Kdyby to měla být jediná třešeň na zahradě, tak bych si nepořídil ani jednu, ani kaštánku ani Karešovu, obě jsou skoré a a ty často sklidí ptáci.  Plody jsou takové ne moc hutné, proto by na zavařování asi taky byly vhodnější nějaké pozdnější odrůdy.

Zrovna včera jsem si kaštánku koupil, ale  k tomu ještě Vandu a ještě si chci opatřit nějakou pozdní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.142 (?), 28.3.2010 18:56

Rozhodně bych doporučil ranou odrůdu, která nečerviví, ale není příliš výnosná. Pokud chcete založit třešňovku, dobře si rozmyslete kdo bude ovoce sklízet a kupovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika