Řez mladé třešně



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?) 
16.1.2016 14:42

Třešeň je poměrně velký mohutný strom. U mě v sadě rozhodně nejmohutnější. Dle fotky je stromek nejspíš mezi domem a plotem. Bude tam pro něj dost místa? A nebojíte se o tu jímku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 248.22 (?), 16.1.2016 15:31

Třešeň vůbec nemusí být mohutný strom, pokud je na zakrslé podnoži. Moje je do tří metrů výšky.                      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 16.1.2016 15:41

No, jo, ale takovou piditřešničku ojím na dvojí postání u stromku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 16.1.2016 16:54

Taková poditřešnička do 3 m pěstovaná australským systémem KymGreenBush dává 30 až 50 kg na jeden "strom". Nevím Jak Ferda, ale já na "postání u stromku" nesním více než 0,5 kg.

Moje či Lídina dá tak 15-20 kg..., což je dost, aby člověk musel přemýšlet jestli rozdat, nebo zavařovat (protože k pálení je toho zase málo).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 16.1.2016 20:44

Koukal jsem na ten KGB systém na Youtube ap. a připadá mi neuvěřitelně brutální. Mám 2 třešně na Gisele, ale netroufl bych si to zkusit z obavy z jejich zmičení. Přijde mi to jako takový řez na vrbu, zcela popírající zásady Zahnova řezu a vytvářející početné rány na kterých bych výhledově očekával klejotok. Princip výměny plodného dřeva během cca 5 let funguje i u rybízu, částečně u vřet. zákrsků, ale tohle je peckovina. Přiznám se, že jsem o tom neměl tušení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.22 (?), 16.1.2016 23:04

No tedy takhle ji nestříhám, teď už skoro vůbec... Na zavaření, bublaninu a jídlo mám, víc nepotřebuji.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 16.1.2016 15:45

Loni jsem maličko zakrátil špičák, jak se to má dle doporučeného postupu u třešně udělat, a vyrostly větve, viz. obrázek....no to jste právě neudělal, tak jak se to má udělat. Nevyslepil jste pupeny, měl jste nechat pět či šest pupenů a zbytek vyslepit. To je doporučený postup. Kdybyste to tak udělal, tak by stromek narostl asi rovnoměrněji a nejspíš by pak neby žádný důvod se ptát co se stromkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.170 (?), 17.1.2016 14:13

Doplňte informace : 1. podnož, 2.odrůda, 3. vzdálenost od domu.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 130.36 (?), 17.1.2016 22:24

Granát, podnož nevím (Gisela 5 nebo Mahalebka), 5-6 m od domu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 130.36 (?), 17.1.2016 14:30

Pane, jsem amatér, běžně se stříháním stromů nebavím, nemám zkušenosti. Vysadil jsem na zahradě pár stromků a rád bych se o ně vhodně postaral. Proto jsem vycházel z různých zdrojů, jak knižních, tak internetu. Nicméně o vyslepování pupenů slyším poprvé od vás, v knihách ani internetu, z kterých jsem vycházel, nebyla ani zmínka. Tedy jsem postupoval podle doporučeného postupu.

Jestli je to vyslepování běžný postup, zkuste se o tom rozepsat - jak to provádět (nechat 6 horních pupenů a zbytek uždíbat ?), a kterých stromů se to týká. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika