Neznámá třešeň



preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 115.60 (?) 
7.7.2016 13:32, zobrazeno: 3061x

Mám na zahradě skvělou třešeň, ale bohužel nevím, co je to za odrůdu. Mrzí mě to, jelikož s největší pravděpodobností padne při stavebních pracech. Je chutná už od světlé barvy a je stále lepší, když tmavne. Není asi raná, dozrává do konzumní zralosti na konci června. Nejcharakerističtější ale jsou květy. Když kvete, jsou květy zpřeházené a neuspořádané, takže to vypadá jako "vrabčí hnízda". Neví někdo, co by to mohlo být za odrůdu? Děkuji předem. Olina



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 251.98 (?), 17.4.2017 17:46
Stella, lapins... taky vzdy tapu a vzdy ty tresne vypadaji takto. Omrknout ty tresnove tydny a pak cca hledat odrudy... ale my mame Stella, od svetle je vyborna, samosprasna... ano pak az dokonce cerna... ptaci ji miluji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10110) - 196.17 (?), 22.7.2021 20:48

Jistý pán, mně poslal fotky neznámé třešně k určení. Domnívá se, že by to měla být jedna z odrůd Germersdorfská, Schneiderova, Hedelfingenská, což jsou ty nejznámější z těch starších. Určit to nedokážu, ale inspiroval mě vyfocením chrupky na zahradě na Vysočině, která je mi rovněž neznámá. Má zhruba tolik let, co zdejší jabloně tak mezi 20 a 30 lety. Tedy nejsou to staré stromy po sudetoněmeckém obyvatelstvu.

Třešeň neznámá
Třešeň neznámá
Třešeň neznámá
Třešeň neznámá
Třešeň neznámá
Třešeň neznámá
Třešeň neznámá
Třešeň neznámá
Třešeň neznámá
Třešeň neznámá
Třešeň neznámá
Třešeň neznámá
Třešeň neznámá
Třešeň neznámá
Třešeň neznámá
Třešeň neznámá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.133 (?), 22.7.2021 22:32

možná se jedná o Pumru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10110) - 196.17 (?), 23.7.2021 11:26

V tomto vlákně jsem před lety fottil u silnice podobnou třešeň. Rozdíl je v tom, že u téhle třešně v Sudetech, kerou jsem fotil včera, je ta výrazná dělící čára na slupce. Dužnina je červeno bílá, tedy nikoliv celočervená, ani bílá jako u té třešně u silnice. Chuť by mohla být podobná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika