Žluté larvy - housenky na listech a plodech



chooze - (1) - 92.144 (?) 
13.6.2015 23:14, zobrazeno: 6726x

Dobrý den,

dnes jsem s hrůzou zjistil, že moje švestka je plná žlutých živočichů na listech i na plodech. Nevím jestli jsou to housenky nebo brouci, spíš to vypadá na nějakou housenku - žlutá s černými tečkami - viz. přiložené foto. Stejně tak listy stromu jsou na mnoha místech zkroucené s usíchají.

Prosím dokážete mě poradit s tím, co mě to na švestce přežívá za housenku a co způosobuje tu deformaci a usíchání listů?

Dá se ještě nějak bránit nějakým postřikem nebo je letošní úroda ztracená??

Děkuji všem moc za názor a za radu.

Petr

1
1
2
2
3
3
zakroucené listy 1
zakroucené listy 1
zakroucené listy 2
zakroucené listy 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 195.22 (?), 14.6.2015 7:09
Dobrý den.Zkroucené listy máte od mšic, zkuste ten list rozbalit a jistě je naleznete. Ty oranžové kukly jsou od slunéček ("berušek") které se mšicemi velmi efektivně živí. Pravděpodobně na stromku najdete i larvy, které bývají černooranžové. Jestli chcete ošetřit postřikem proti mšici, pak můžete použít např. Mospilan. Neměl by být pro slunéčka toxický.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.143 (?), 14.6.2015 8:49

Mám dojem, že Mospilan pro slunéčka toxický je na rozdíl od Pirimoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 14.6.2015 12:26

Zdravím, já bych se vybodl na chemii a nechal to tak, slunéčka mšice zlikvidují.Poškozené listy Vám žádna chemie nenapraví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.44 (?), 22.8.2015 22:13

Dobrý den, nevíte, proč se larvy berušek přisávají na plod a vypadají, že jsou do něj zakouslé, když by měly být v místech, kde jsou mšice? Děkuji, Míša H. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika