Velká červenofialová ryngle



host - 40.229 (?)
24.3.2009 20:54

Denbigh jsem snad objevil, vzal jsem rouby, snad se ujmou.Měli jsme před 10 lety 1 strom a buďte si jisti že nic podobného jsem od té doby neviděl.Plody cca 7x7 cm!!!.Jeden strom je pravděpodobně ve Vracově na jižní Moravě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 21.8.2007 8:15
Od Althanovy bych ji asi nerozeznal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.122 (?), 22.8.2007 22:40

Mohl by to být Denbigh. Podle pomologie si má známá uzčila Denbigh, jako odrůdu ovoce, jež pravidelně pojídají u příbuzných. Pracovali jsme s Lidovou pomologií - autor Josef Vaněk. Zajistila si rouby, nyní již vše pěkně roste, rád Vám v únoru či březnu zašlu rouby. Přeji vše dobré.  JanosVaclav@seznam.cz                                                      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.251 (?), 23.8.2007 1:01
My jsme měli doma slivu Kirkovo. Velká modrá chutná slíva s nádechem do fialova, jen málo plodila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383), 24.8.2007 23:22

Myslím, že KIRKEHO je správně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 25.8.2007 10:44
Kirkeho slíva je modrá - až černomodrá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.229 (?), 24.3.2009 20:54

Denbigh jsem snad objevil, vzal jsem rouby, snad se ujmou.Měli jsme před 10 lety 1 strom a buďte si jisti že nic podobného jsem od té doby neviděl.Plody cca 7x7 cm!!!.Jeden strom je pravděpodobně ve Vracově na jižní Moravě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.83 (?), 25.3.2009 19:46

Moc a moc prosím znalce také o radu.

Můj děda pěstoval mimo jiné i slívu, na kterou se doslova slézali lidé ze širokého okolí jako vosy na bonbon. Je to cca 20 let, co strom odešel za dědou na věčný odpočinek, aniž jsme stačili zachránit alespoň rouby.

Nemám žádnou jistotu, o jakou se přesně jednalo, od té doby jsem nikde nic podobného neviděl. Plody byly zralé od poloviny srpna (cca 300 m.n.m.,písčitá půda u Hradce Králové),velké a oválné jako slepičí vejce s rýhou po celé délce plodu, barva růžová, místy pouze lehounce světle nafialovělá-ale minimálně-jakoby slaboučce kropenatá.Slupka byla pevná ale měkoučká.Dužnina slabě žlutá, také pevná-žádný rosol a šla pěkně od pecky.Chuť vynikající-lahodná, sladká Jestli slupka vařením zhořkla netuším, na přímý konzum a na ovocný koláč s drobením byla ovšem vynikající.

Prohlédl jsem odkaz p.Michala Jelínka v tomto vláknu ze dne 20.08.2007,22:06-anglické stránky velmi podrobně, a tam odpovídá vzhledem nejvíc   VICTORIA  (EMLA) (1976-046).     Ovšem pouze první ze dvou obrázků na patřičné stránce. Na tom druhém obrázku je podle mě jiná odrůda, kulatá a tmavší. Naší slívě naprosto přesně odpovídá jen ta první fotka nahoře.

Můžete se tam prosím podívat, a kdo znáte Victorii potvrdit, jestli mám pravdu? Nebo podle mého popisu někdo určíte, o jakou odrůdu se mohlo jednat?Děkuji Vašek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 26.3.2009 22:17

Mé bývalá tchýně měla na dvorku v HK "Viktorii" - velké, sladké oválné plody, větší než slepičí vejce, růžovo-červeno-fialové, dost (na mou chuť) sladké. Byl to velký, vysoký strom (už není). Řekla bych, že odpovídá Vašemu popisu. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 3.83 (?), 27.3.2009 22:08

Děkuji za alespoň částečné potvrzení mé vzpomínky.Ano, zapoměl jsem na ten slušně velký vzrůst stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 28.3.2009 10:03

Mohl by prosím někdo, kdo se vyznáte, mrknout na ten odkaz co jsem popisoval výše(původně je na odrůde Denbigh) a až se tam do toho katalogu proklikáte, zkuste se prosím dostat abecedně až k odkazu Victoria. Jde mi o potvrzení mnou výše popsaných vlastností odrůdy podle fotografie-kdo je pamatujete nebo dokonce ještě vlastníte.

Neumím sem do tohoto vlákna přenést onu zmíněnou fotografii Victorie-kdyby jste si s tím někdo dal práci aby se na ní mohli podívat i lidé, kteří se nejsou ochotni do katalogu dle odkazu proklikat-třeba by se někdo chytil podle fotky.

Tisíceré díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika