Uměl by někdo určit odrůdu švestky, prosím?



Ziguarel - (2) - 229.91 (?)
25.8.2021 13:49

Tak stromy mám ráda, ale u ovocných mi jde především o jejich užitek :-) A když už po té švestce několik let roste houba, kterou průběžně otrhávám, a ještě se jí ulomily všechny větve kromě té jedné malé, tak jsem to brala jako známku toho, že je třeba ho nahradit. Roubování nikdo v okolí nechce dělat a mně se to letos nepovedlo, navíc to trvá několik let, než vůbec budou první plody z roubu, tak jsem chtěla rovnou stromek větší, aby začal brzy plodit. Proto potřebuju vědět odrůdu, ta je pro mě vzácná, ne ten konkrétní strom. A taky jsem si teda myslela, že 20 let už je pro ovocné stromy hodně. Tak možná to s ní ještě zkusím :-) Ad host - za snahu o určení odrůdy děkuji! Bohužel fotka pouze z telefonu, zdála se mi ostrá, ale teď na pc už to tak nevypadá :-/

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Ziguarel - (2) - 229.91 (?), 22.8.2021 15:05, zobrazeno: 859x

Dobrý den,

prosím o radu s určením odrůdy švestky. Bohužel nám letos odplodila naposledy, ulomily se jí v létě další dvě větve, a jelikož je z ní torzo, budeme ji muset v zimě pokácet, a ty švestky byly tak výborné, že jinou nechci. Bohužel netuším, co to je za odrůdu, byla tady už když jsme se nastěhovali, stáří cca 20 let. Plodí na přelomu července a srpna, letos první týden v srpnu, bylo dlouho chladno. Plody jsou velké, šťavnaté, cca 6 cm, pecka jde od plodu v plné zralosti dobře. Fotky přikládám. Děkuji moc, moje nehynoucí vděčnost vás nemine! :-) Lada

Švestka plody
Švestka plody
Švestka strom detail
Švestka strom detail
Švestka strom in situ
Švestka strom in situ
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 22.8.2021 15:27

Nebudu ani typovat, ale podivím se, že-když je pro Vás strom tak vzácný, že se jej už nepokusíte zachránit-což alespoň do doby, kdy materiálem z něj najisto naštěpíte jiný, vhodný a snad krásnější? Na vykopání je času dost, torzo může zase vzhledně obrůst- to je jako bych svou milovanou ženu po nějaké amputaci zabil-nebo coangry!?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.51 (?), 22.8.2021 20:55

Jak je psáno výše - vydržte, může zjara vyhnat výhony, 20let na švestku nic není..winkPokud budou výhony, může vám ji pak někdo naštěpovat a udělat nový stromek.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.1 (?), 23.8.2021 9:21

Fotka je mizerná, podle širokého lůžka pecky a velikosti plodu soudím, že jde o Čačanskou ranou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ziguarel - (2) - 229.91 (?), 25.8.2021 13:49

Tak stromy mám ráda, ale u ovocných mi jde především o jejich užitek :-) A když už po té švestce několik let roste houba, kterou průběžně otrhávám, a ještě se jí ulomily všechny větve kromě té jedné malé, tak jsem to brala jako známku toho, že je třeba ho nahradit. Roubování nikdo v okolí nechce dělat a mně se to letos nepovedlo, navíc to trvá několik let, než vůbec budou první plody z roubu, tak jsem chtěla rovnou stromek větší, aby začal brzy plodit. Proto potřebuju vědět odrůdu, ta je pro mě vzácná, ne ten konkrétní strom. A taky jsem si teda myslela, že 20 let už je pro ovocné stromy hodně. Tak možná to s ní ještě zkusím :-) Ad host - za snahu o určení odrůdy děkuji! Bohužel fotka pouze z telefonu, zdála se mi ostrá, ale teď na pc už to tak nevypadá :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika