Topgigant



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 81.144 (?) 
30.6.2022 22:22
Dnes provedeno poslední přihnojení části švestek, které to z důvodu pěkné násady plodů potřebují. Roznesl jsem vlastnoručně 50 konví vodou naředěného zákvasu ze slepičinců. Monilie na Jojo se podařila zastavit, Topgiganty se nádherně zvětšují. Připravuju se na vyštipování letošních výhonů nejen na mladých merunkách, ale i na renklodách Ontario. Jen škoda těch mšic, které se na stromech zase začínají šířit. Prohlížel jsem si přípravky na ochranu rostlin pro profesionální uživatele, a udělat si do budoucna ten chemický řidičák začíná být opravdu velmi lákavé. Mám rád nezávislost a postřiky pro zahrádkáře bohužel už ji v některých ohledech moc nedávají. Máte někdo zkušenost s přípravkem proti škůdcům Samuraj?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 81.144 (?), 5.7.2022 18:23
Dnešní vydatné deštové zalévání naštěstí přerušilo tu šnůru pařáků, které vařily merunky přímo na stromech. Za červenec už máme něco málo přes 20 mm, ale zdá se, že bude ještě přeprchat dál. Pěkně to podpoří zvětšující se švestky, ale může to příznivě ovlivnit i vývoj meruněk, které teprve začnou zrát. Hlavní merunková sezona ještě vůbec u mě nezačala. Dnes jsem posbíral ani ne plný košík těch zrajících, které po dešti popadaly na zem. Po stránce vzhledové jsou pěknější, popálené mista od slunce žádná, ale může dojít k tomu, že voda naředí chutě. V dešti jsem přihnojil zbytkem slepičinců mladý vinohrádek včetně Rulandského šedého. Využil jsem příznivých teplot k provedení listové výživy ve skleníku na paprikách a rajčatech. Nádoby s deštovkou se pěkně doplnují. Pod merunkama i švestkama s násadou plodů udržuju trávu na minimu, aby jim nebrala vodu a živiny. Po stránce chemické ochrany všech stromů už nehodlám dělat žádné zásahy, snad kromě toho, kdyby se nekontrolovatelně rozjížděla monilie na Jojo. Prevenci jsem udělal v tom co bylo potřeba a víc už řešit nemá cenu, nepěstuju na výstavu do regálů. Dnešním příspěvkem zahrnujícím více zahrádkářských činností chci všem pěstitelům popřád pěkné léto, úrody a také dovolené a potřebný odpočinek. Já najíždím po prázdninového internetového provozu, nebudu zde tedy tak často jako doposud.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 3.8.2022 10:32

Některé Topgiganty se vybarvují a navzdory obrovské násadě je velikost plodů pořád hodně velká. A to jsem prováděl jak ruční probírku tak setřásání. Proveden postřik proti moniliové hnilobě zatím z důvodu prevence a ne masivního napadení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 196.17 (?), 9.8.2022 17:32

Slivoň Topgigant jsem měl v úmyslu celou přeroubovat, ale kvůli panu z Buchlova, aktivnímu pisateli příspěvků a tím pádem autorovi mnoha podnětů a inspirací pro psaní, tak možná neučiním.

Topgigant
Topgigant
Topstar
Topstar
Topking
Topking
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 14.8.2022 15:53
Vše zatím ukazuje na to, že letošní švestková sezona nejen ta Topgigantová by mohla být v mém sadě kvalitní. V prostoru sad jsou přeplozené hlavně některé Topgiganty, a to úmyslně, protože chci vidět, jakou tato odrůda unese násadu a zároven si ovoce zachová kvalitu, v porovnání se stromy protrhanými. Jinak je na ostatních odrůdách, které letos budou dobře plodit švestek přiměřeně podle mých představ. V prostoru u potoka tradičně přeplodila Joja, a to i přes přetřásání za zelena. Naštěstí není mnoho monilie a to je fajn. Vody je však málo, už jsem aplikoval i listovou výživu, protože uzalévat to není možné. Dnes jsem natočil švestkové video do archivu, snad se někdy podaří to zveřejnit. Zdravím z Chřibů. P.S. Pane Petře, ve vašem kraji jsem kolem Sečské přehrady prožil v minulosti zajímavých pár dní odpočinku a fotografování hradů, zámků a zřícenin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 196.17 (?), 17.8.2022 22:26

Výborně, pane z Buchlova, a nechtěl by jste pokračovat focením kupříkladu švestek?

Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 18.8.2022 8:21
Nádherná násada pane Petře, já každému říkám, že je to renkloda a všichni mi ho závidí! ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 25.8.2022 21:49

Nádherná násada to není, pane z Buchlova, ale jelikož Vám tato sorta způsobuje takovou radost, dám jí ještě šanci. Původně jsem jí chtěl přeroubovat. Nahoře mám tu nešťastnou Haromu a kolem ní všechno odstraňuju. 

Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 26.8.2022 8:43
Hanitu už mám sklizenou, stačilo trochu drcnout do stromu, ale Topgigant chce vydržet asi až do půlky září. Postupně sklízím zralé, už hodně dlouhou dobu a ani moc obaleče se na této pološvestce neusadilo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika