Těchobuzická



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 196.17 (?)
20.8.2014 14:34

Jaká letos bude - Těchobuzická.

Těchobuzická
Těchobuzická
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 102.201 (?), 13.8.2013 14:49

I když bude, mně nevadí, mám ryngle rád. Navíc to v sudu vhodně doplní Katinku, která má chuť švestky, ale cukru méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 184.146 (?), 13.8.2013 16:21

Já bych raději tu z minulého roku. Ostřejší, švestkovitou. Milošova fotka souhlasí. Vybarvení v této opožděné vegetaci trochu udivuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 14.8.2013 12:37

U mě přechází zvolna do modré barvy. Myslím si ale, že se jedná o stejnou odrůdu jak u Miloše, tak u mě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 13.8.2013 14:49

Docela brzy se vybarvuje (i když to je jeden z jejích znaků) a i ten tvar je takový jiný oproti pomologickým výjevům. Já opatruji (po asi 6-7 letech od výsdby) jeden jediný první plod této orůdy, ještě je zelený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 20.9.2013 14:23

Tak onen jediný plod jsem opomněl o víkendu zkontrolovat a včera jsem s hrůzou zjistil, že už na stromku není - jen stopka. Pod stromem spousta spadaných plodů z okolních stromů jiné odrůdy, a tak jsem neváhal a provedl rekonstrukci opadu plodu a určení místa pravděpodobného dopadusmiley. Jeden odlišný plod jsem skutečně nalezl - byl prasklý na dvě půlky, přesto jsem ho očistil a ochutnal. Musím říci, že mě chuť nadchla a cítil jsem tam oba rodiče. Jestli chuť bude taková nebo podobná této a strom se rozplodí, tak to bude určitě přínos a obohacení zdejšího sortimentu modrých peckovin (tedy jestli jsem skutečně pozřel plod náležející této odrůdě) .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 29.9.2013 12:44

Dost plodů Těchobuzické mám stále ještě na stromě. V průběhu zralosti se vyskytly plody výborné, ale hodně plodů ne a ne vyzrát a zůstávaly tvrdé a ne zcela vybarvené. V chuti jsou i teď stále "jalové". Úroda byla dobrá, ale ne nějak zvlášť závratná. Těžko říci, proč plody správně nedozrály.
 

Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 67.66 (?), 29.9.2013 23:00
To je zajímavé. Mně dozrály všechny již před pár dny. dostatečně velké, byť ne přehnaně, vydatně sladké s rynglovou příchutí. Úroda cca 100 kg (po 10 letech konečně). Jedinou vadou byla nedobrá chuť a konzistence v knedlících.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 17.10.2013 13:02

Pan Boštička vyřešil problémy této odrůdy krumpáčem. Už se ale přesně nepamatuji, jestli mu velké množství plodů dozrálo a byly nedobré, nebo jako mně zůstávají i v současné době nedozrálé a tudíž jalové (kyselé). Použít na tento nový problém krumpáč prozatím nehodlám, jelikož dobře vyzrálé plody měly chuť sladkou, švestkově-renglódovou, zajímavou. Škála chutí byla ovšem pestřejší. Strom přeplozený rozhodně nebyl a tak jsem dobře nepochopil, proč k této události letos došlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 57.250 (?), 17.10.2013 13:15

Bude-li se Těchobuzická chovat každoročně jako letos, budu spokojen. Úroda, velikost, chuť, sladkost, odlučitelnost pecky jejich mírně ze stran sploštělých plodů uspokojila. Šarka zatím žádn´á. Sušení a povidla jsem dosud nevyzkoušel, nevhodnost pro knedlíky odrůdě rád odpustím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 196.17 (?), 20.8.2014 14:34

Jaká letos bude - Těchobuzická.

Těchobuzická
Těchobuzická
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika