postrik proti pilatce



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 215.208 (?) 
17.4.2009 15:12

Děkuji pěkně. Nepřítel identifikován, teď s ním mohu udělat krátký proces!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 144.60 (?), 1.5.2009 12:17

Dobrý den, má ještě význam stříkat proti pilatce.Plody jsou velké jako špendlíková hlavička a některé již mají černou tečku.Dekuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 1.5.2009 22:59

Určitě je dobré ještě ošetřit proti pilatce. Červy, které jste zjistil v plůdcích totiž často vylézají na povrch a napadají další plůdky-často poškodí další čtyři. Doporučuji ošeřit kombinací Reldanu + Mospilanu či Calypsa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.194 (?), 7.5.2009 11:24

ahoj všchni, mám na zahradě nějaké ryngle a každý rok mi je zlikvidujou pilatky, rozhodl jsem se pro chemický útok, co jsem se tady dočetl tak použiji Reldan, z čeho mám obavy je že po zahradě chodí slepice.Nevíte někdo jestli jim to může ublížit?popř. za jak dlouho se to z trávniku odbourá?Většinou bývá uvedena škodlivost na včely ale na slepice ne hehe. díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 7.5.2009 11:36

Příbalový leták od Reldanu před sebou nemám, ale toxicita pro teplokrevné živočichy obvykle uváděna bývá. Většina moderních insekticidu bývá relativně neškodných. O slepice bych se nebál. Není ale na pilatku trochu pozdě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Kopel - (3) - 167.194 (?), 8.5.2009 7:26

Aha mrknu na to díky, myslíte že je již pozdě? ryngle právě dokvetly a jsou tam teď malinké plůdky, no každopádně to tu pilatku moc nepotěší.Četl jsem že jedna pilatka zničí až 4 plody, tak když to ošetřím teď tak něco zachráním, co myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 8.5.2009 8:02

Asi postřikem nic nepokazíte, ale měl by se provést do 6 dní po odkvětu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 8.5.2009 16:04

Teď právě jsem kontroloval švestky a na jižním svahu a konstatuji že na postřik (lokalita V. Klobouky) proti pilatce je pozdě, už je v malých plůdcích, které jsem ještě musel očistit od od seschlého okvětí a plody mají velikost tak 2,5 až 3 mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Kopel - (3) - 167.194 (?), 10.5.2009 7:44

Znamená to tedy že pokud je již pilatka v plůdku, postřik na ní nepůsobí?A dá se s tím ještě něco dělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 10.5.2009 10:38

Teď už podle mne nejde s tím dělat nic, protože za 14 dní housenka dosáhne velikosti asi 5 mm, vyžere vnitřek plůdku a ten ve velikosti asi 6 mm spadne na zem a pilatka se usídlí v zemi. Momentálně lze na plůdku pozorovat miniaturní černou tečku (později se zvětší), kterou se pilatka ve fázi vývoje dostala dovnitř a i když poškození je zatím miniaturní,  u tak malého a raného vývoje plodu je to poškození závažné. Přípravek proti pilatce se musí aplikovat na již "usazené" vajíčka v okvětí. Dříve je to k ničemu a později jak se larva vylíhne a dostane do plodu taky k ničemu. Přípravek jenom přeruší vývojový cyklus ve vajíčku třeba tím, že vajíčko nemůže dýchat. Dříve se používaly jedovatější přípravky a ty ničily i živé jedince kladoucí vajíčka. Taky se používaly různé tzv. "atraktanty" což byly nějaké barevné lepící tabulky rozvěšené v koruně na lapání dospělích jedinců a zároveň sloužily též jako indikátor pro aplikaci postřiku a taky pro kvantifikaci tedy sílu náletu a pravděpodobného stupně poškození budoucí úrody protože to není každý rok stejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika