postrik proti pilatce



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?) 
17.5.2012 21:55

Co rikate na znacku postrikovacu od nemecke firmy Hecht

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 17.5.2012 22:22

Já nejsem žádný chemik, ale proti kadeřavosti, pilatce a mšicím se podle mě jinak účinně zabojovat nedá. A není příjemné pozorovat, jak pilatka likviduje úrodu a nemít možnost to napravit. To si pak člověk říká, jestli by přeci jen nebyla lepší prevence.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 18.5.2012 13:08

Do zoznamu nevyhnutných postrekov by som u kôstkovín ešte zaradil moniliózu. 

Ináč, nemá piliarka nejakého prirodzeného nepriateľa? 

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.179 (?), 30.4.2013 22:55

Muzete mi nekdo napsat kolik spotrebui postriku na jeden strom?Vyska asi 3 metry.

diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.5.2013 9:37

Začíná zřejmě studený máj a tak bychom měli mít později v stodole ráj. Ale pro začátek by to mohlo znamenat zvýšený výskyt houbových chorob. Kvetoucí slivoně postihlo špatné počasí a protože jsou vyhlídky na další dny deštivé, tak jdu postříkat stromy proti pilatce. Dle doporučení pana Vinšálka použiju nejprve Reldan a později snad ještě Calypso.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 1.5.2013 9:50

To už Ti dokvétají???!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.179 (?), 1.5.2013 10:04

A muzes napsat kolik litru naredeneho postriku pouzijes na jeden strom jet tak odhadem?Mira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 1.5.2013 10:16

Na švestku vysokou cca 3 m tak 3 litry, je dost košatá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.5.2013 10:34

Myslím, že 5 l bylo v minulosti už jen tak tak, takže naředím více. Víc jak na 10 l to nebude. Jelikož je chladno, tak bych mohl nakonec použít i ten Decis. Reldan jsem ještě nikdy nezkoušel. V posledních letech stříkám Calypsem, který učinkuje báječně. Ale chtěl bych si ho pošetřit na další postřiky. Protože má v dalších dnech pršet, tak nechci otálet. Některé slivoně už odkvétají, tak to udělám raději dnes najednou. Při deštivém počasí stříkat nelze a květy jsou při něm rychle pryč. A pak by mohlo být už pozdě. S opylením to nějak oslnivé také asi nebude, ale rád bych byl přesto v tomto ohledu mile překvapen. Mírovi už odpověděl Kuky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 1.5.2013 10:44

Mně švestky kvetou, resp. rozkvétají. Ale stříkám je všechny najednou, tak nějak kompromisně. A myslím, že opylení bude v pořádku, příroda si poradí. Není to první chladno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika