Poškozený stromek



Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 119.93 (?)
31.3.2010 18:59

Myslím, že když je rána čistá a není do půlky, tak by se nemělo nic stát. Určitě bych to spojené zatřela latexovou barvou, nebo lépe stromovým balzamem a zavázala. Pokud se Vám to povedlo úplně odseknout, tak bych na ránu dala stromový balám, na něj bílou netkanou textilii a znova zatřela balzamem. Vypadá to sice jako ovázaná ruka, ale funguje to. Ošetřovala jsem tak silně ořezané stromy a krásně rodily. Jenom sousedi se divili, co mám na stromech.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 21.8 (?), 31.3.2010 18:33, zobrazeno: 2543x

Sázel jsem na zahrádce nový stromek.Ale jak jsem udusával kolem stromku hlínu rýčem tak jsem mírně poškodil i stromek.Stromek není na dvě půlky ale je mírně naštípnut.Myslíte že stromek uschne nebo se obnoví?Za jak dlouho bych poznal změnu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 119.93 (?), 31.3.2010 18:59

Myslím, že když je rána čistá a není do půlky, tak by se nemělo nic stát. Určitě bych to spojené zatřela latexovou barvou, nebo lépe stromovým balzamem a zavázala. Pokud se Vám to povedlo úplně odseknout, tak bych na ránu dala stromový balám, na něj bílou netkanou textilii a znova zatřela balzamem. Vypadá to sice jako ovázaná ruka, ale funguje to. Ošetřovala jsem tak silně ořezané stromy a krásně rodily. Jenom sousedi se divili, co mám na stromech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 31.3.2010 21:37

Stáhnout k sobě a zatřít štěpařským voskem nebo balzámem. Mělo by to přirůst - máte to a' la roubování... Jen to stažení potom nezapomeňte povolit, ať se pak stromek neškrtí.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 31.3.2010 21:40

ps - a zem kolem stromku se neutlouká rýčem, ale ušlapuje nohou špičkou boty ke stromku, aby se nepotrhaly kořeny.         L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika