Mam sarku alebo malo zeleza?



POKLAD - (3) - 224.46 (?) 
15.6.2013 12:51, zobrazeno: 3710x

Dobry den skusim sa informovat tu na fore kedze som zacinajuci pestovatel sliviek. Kupil som chalupu pri Senici bol tam aj slivkovy sad odrodu neviem definovat(gulate stavnate nejdu od kostky). Postupne stromy zrezavam a sadim nove. Vsade citam o Sarke tak sem skusim dat foto listu co sa mi nepozdava. Kolega povedal ze je to malo zeleza. Aby som nezabudol na kmeni je nejaka huba takze moznost nedostatku zivin som nezavrhol. vas nazor?



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.186 (?), 15.6.2013 13:02

Šarka to není, ta dělá na listech kroužky. Tohle opravdu vypadá na nedostatečný příjem železa (může být způsobený i vápenatou půdou). Stromy pak i špatně kvetou. Nejrychlejší náprava je několikrát postříkat na list hnojivem doplňujícím železo, případně i jiné stopové prvky.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
POKLAD - (3) - 224.46 (?), 15.6.2013 13:34

ok skusim pohnojit a zelenu skalicu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?), 15.6.2013 15:54

Měl jsem podobný problém a i když jsem předem nevěřil, tak železná sůl pomohla. Dělal jsem kolíkem důlky ke kořenům a konví s rozpuštěnou solí jsem to zalil. Výsledek se dostail nečekaně brzy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
POKLAD - (3) - 224.37 (?), 15.6.2013 17:55

dakujem za info strom sa asi unavil pred rokom mal bohatu urodu co ocenili aj v palenici

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika