Elena



host - 156.1 (?)
5.10.2015 23:35

Slivky ktoré sú veľmi vysoko odolné na moniliózu plodov sú:...ELENA.

Tak to ani náhodou, aspoň teda v mojich podmienkach.Keby to bola pravda tak by som ju nezrušil, keďže ináč chuťovo je veľmi kvalitná.U mňa hnila každoročne, zo všetkých odrôd čo mám asi najviac. Z nových odrôd mi najviac odolná monílii pripadá Toptaste, pokiaľ nepopraská pri nárazových zrážkách.   Stano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 234.208 (?), 5.10.2015 9:43

Mám zasadenú ELENU od roku 2004 a nikdy som na nej nemal moniliózu na plodoch.ELENA sa hodí do oblastí kde nedozrieva PRESENTA pretože je omnoho menej náročna na teplo. PRESENTA ani v oblasti stredného Považia dobre nedozrieva.A to je teplá oblasť Spoliehať sa na to že v októbri-říjnu kedy zreje PRESENTA bude dobré počasie sa v oblasti strednej Európy nedá. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 5.10.2015 11:00

Co se letošního roku týče, tak ano, Elena v tuto dobu dozrává i u nás. Jenže - kdy zas bude takové léto. Monilií trpí méně, ale rozhodně není zcela odolná, pár trsů spečených plodů jsem již otrhal. Oproti ještě později zrající Presentě má nepatrně menší plody. Úplným propadákem letoška je Jojo, které sice zuřivě naklovávají ptáci, ale jinak je zcela bez chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.234 (?), 5.10.2015 22:35

U vás pán Vysloužil vo vašej oblasti asi ELENA dobre nedozreje každý rok pretože máte horšiu polohu ako mám ja, u mňa dozrieva ELENA každý rok zhruba okolo 20.9.bez problémov. PRESENTA patri ešte do lepšej oblasti ako ELENA, skutočne patri len do najteplejších oblastí.Obyvatelia horších a stredných oblastí pravú chuť PRESENTY nikdy nespoznajú.Slivky ktoré sú veľmi vysoko odolné na moniliózu plodov sú: KATINKA, TEGERA.BYSTRICKÁ, ELENA.Možno sú aj ďalšie ale o tých neviem.JOJO nemám.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 5.10.2015 23:01

Letos musím docela pochválit i zatracovanou Těchobuzickou. Plody jsou sladké, byť s rynglovou příchutí. Snad díky tuhé slupce i dužině jsou prakticky bez monilie. V tuto dobu je monilií nejvíc postižen jednoznačně President. Spolu s Jojem a Tophitem adept na Zlatou malinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.1 (?), 5.10.2015 23:35

Slivky ktoré sú veľmi vysoko odolné na moniliózu plodov sú:...ELENA.

Tak to ani náhodou, aspoň teda v mojich podmienkach.Keby to bola pravda tak by som ju nezrušil, keďže ináč chuťovo je veľmi kvalitná.U mňa hnila každoročne, zo všetkých odrôd čo mám asi najviac. Z nových odrôd mi najviac odolná monílii pripadá Toptaste, pokiaľ nepopraská pri nárazových zrážkách.   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.10.2015 9:53

Tady u mě jsou jiné odrůdy slivoní než President napadány moniliovou hnilobou ve větší míře jen v deštivém roce. Minulý rok bylo právě proto napadení extrémní i u Eleny a Presenty. Co se týče chuti mých Elen, taková být nemá. To je špatně!!! smiley Zakoupené Eleny v Častolovicích (prodej přímo od pěstitelů) měly chuť sladce stanlejovitou, snad by se dalo říci nepatrně převyšující chuť jiných kříženců Stanley. Dužnina byla měkčí, zelené barvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.6 (?), 6.10.2015 22:25

aspoň teda v mojich podmienkach.Aké máte ešte odrody? ELENA je aj v literatúre popisovaná ako veľmi odolná na moniliózu. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.10.2015 8:43

Jenže vysvětlete té sviňské houbě, že podle literatury nemá na naší Eleně co pohledávat! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.176 (?), 7.10.2015 15:32

Zo stredne skorých, a neskorých odrôd mám Toptaste, Topend,Tipalu, Jojo,Aprimiru, Miragrande,Hagantu, a sused má vo vedľajšej záhrade Tolar, Topking,Tophit a Presentu.Veľmi hnije aj Jojo ale žiadna z nich spôsobom ako Elena-hromadne v celých trsoch.Keďže proti monilióze plodov nikdy nestriekam, a pretrhávať plody na slivkách aby sa nedotýkali nemienim, tak som Elenu vyradil.Bolo to hlavne na základe dvoch, pre túto odrodu nevydarených sezón 2009-2010,kedy s krásnej násady po pár dňoch neostalo takmer nič.Je možné že to bolo unáhlené rozhodnutie, a dúfam že vám sa bude dariť lepšie.   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.10.2015 15:58

No vidíte, pane Stano, já chci likvidovat "těchnu" a ona bude nakonec chutnější než Elena. Máte pravdu, že třeba v minulém roce mám tu samou zkušenost s Elenou jako Vy:  s krásnej násady po pár dňoch neostalo takmer nič.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika