Domácí švestka a Domácí velkoplodá



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Palo-Myjava - (18) - 174.205 (?) 
29.10.2015 19:59

Už je to aj zrealizované - stálo to trochu síl a peňazí (aj zeminu som si musel dať doviesť 50km od nás, lebo tu v okolí je len samá ílovica), ale dúfam, že sa mi stromy za pár rokov odmenia za vynaloženú prácu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 234.50 (?), 29.10.2015 21:07

Máte pekné stromky, kde ste ich kupoval? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Palo-Myjava - (18) - 174.205 (?), 31.10.2015 21:07

Stromky pochádzajú z viacerých zdrojov, takže:

1x Presenta, pod. St. Julien - PLANTEX Veselé

5x Gabrovská, pod. myrobalán - Bojkovice 

2x Katinka, pod. St.Julien - Bojkovice

4x Durancie, pod. myrobalán - súkromná osoba Ľubomír Zubák

3x Belicec (špendlík), pod. myrobalán - súkromná osoba Ľubomír Zubák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.92 (?), 8.10.2015 20:46

Dobrý den,

Vždycky jsem za standardní švestku považovala stromy zrající začátkem září, plody oválné, střední. Bylo to na Táborku, stromy nebyly nijak udržované, rostly i okolo silnic, množily se často z pecek. V posledních letech většina stromů zmizela. Nevíte jaký druh to mohl být? Domácí by měla být pozdnější. Děkuji EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 193.82 (?), 6.11.2015 11:55

Já koupil domácí velkoplodou na Klášteře ve školce. Letos poprvé zaplodila a přestože jí hnojím a zalévám, tak plody jsou spíš malé, než velké...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 4.9.2016 21:27

Švestka domácí klon Dolanka.Velké a chuťově vynikající plody.Za týden sklizeň.Porvé použit postřik proti pilatce. - Mičurin II (470 m)






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.11.2015 12:41

Jak jsem psal, koupil jsem stromek v Litomyšli. Na cestách po Čechách jsem viděl u cest na Domácích švestkách už větší plody, takže některé školky, jako je ta v Litomyšli nemá smysl navštěvovat a něco v nich kupovat. Záměn od nich bylo již více. Tahle záměna je ještě tak nejvíce snesitelná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 6.11.2015 12:55

Chtěl bych se zastat školky Litomyšl. Znám ji velmi dobře a považuju ji za jednu nejlepších a nejsolidnějších školek u nás. Zásluhu na tom mají určitě šéfové. Mmo jiné dokázali taky kolem sebe shromáždit dost velmi dobrých podřízených. U této školky nevěřím, že k záměně došlo úmyslně. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.11.2015 13:05

Mimo "velkoplodé" D.š. jsem u nich obdržel místo Valoru Stanley a místo Tuleu Gras znovu Stanley. Je velmi jednoché zbavit se přebytečných Stanleyů tímto způsobem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 6.11.2015 13:17

On je to někdy problém i vlastníka matečného stromu. Ne všichni udělají to, že když nemají, tak nedají. Někteří dají "náhradní" blízce příbuznou. No a pak je věcí personálu odběratele, jestli si na dodacím listu všimnou poznámky...  a promítnou ji do popisu přebíraného materiálu.

Takto se Lytomyšlským stalo, že objednali v Holovousích očka Císařovny Enženie a dostali prýty ze Zellského či Hallského. Bohužel na to přišli zpětně až při reklamaci posledního prodaného kusu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika