Červivost švestek



host - 2.252 (?) 
22.8.2014 18:09, zobrazeno: 18224x

Letos je opravdu bohatá úroda. Už na jaře jsme se těšili, když jsme viděli množství plodů. Letos poprvé jsme postříkali proti červivosti a jsou červivé skoro všechny. Plody jsou krásné, velké, ale k ničemu. Poraďte, jak ošetřit stromy pro příští rok.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 23.8.2014 7:48

A kdy jste stříkali a čím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.58 (?), 23.8.2014 11:00

Nejsou k ničemu, nahažte je do bečky, nechte vykvasit a vypálit. Červivost nevadí a bude dobrá slivovice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.252 (?), 23.8.2014 11:52

Na tu slivovici jsme taky mysleli. Stříkali jsme v červnu, tuším se to jmenovalo Natur..Rock., nějaký přírodní postřik bez chemie. Ale jiný druh švestek i ryngle máme bez červů - ošetřený stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 23.8.2014 12:28

To je postřik na prd. Červivost dělají pilatky hned po odkvětu a pak obaleč švestkový, druhá generace (to je ta vaše červivost teď). Stříká se při dokvétání (pilatky) a od druhé dekády července (obaleč). Některé odrůdy jsou napadány více a naopak. Příště zkuste třeba Calypso.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.221 (?), 23.8.2014 13:26

Delal jsem postrik Mospilanem koncem cervence (vyssi poloha, Lepotica). Vsiml jsem si 'smrkancu' na plodech ve vetsim poctu nez loni. Behem postriku z koruny vyletali obaleci (aspon myslim, ze to byli oni), takze byl nejvyssi cas. Cast prvnich plodu cerviva, pak uz skoro vsechny v pohode. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 112.58 (?), 23.8.2014 17:53

Stříkal jsem proti pilatce při odkvétání a proti obaleči dvakrát na začátku července a skoro polovina plodů je červivá, ještě že to bude na tu slivovici, takže je to jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.213 (?), 23.8.2014 20:51

Na zacatku cervence je brzo, zalezi taky v jake jste poloze a jake je v danem roce pocasi. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.252 (?), 24.8.2014 8:42

Děkuji za rady, chtěla jsem se vyhnout chemii, ale poznala jsem, že to bez ní nepůjde. Příští rok použiju Calypso a uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.37 (?), 30.8.2021 21:41

asi jste netrefili správnou dobu pro postřik. je potřeba použít feromon. indikátory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika