Althanova ryngle



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 80.39 (?)
19.5.2008 7:48

Včely mají instinkt neměnit zdroj snůšky, takže když navštíví nějaké medonosné květy, mají tendenci ten den hledat květy stejného druhu. To napomáhá zdárnému opylení vzdálených švestek i přes hradbu jabloní.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 218.130 (?), 18.5.2008 17:11

Zdravim. Chcem sa opýtať, či by pre Athanovu ringlotu bola vhodným opelovačom Oullinská ringlota, ktorá je samoopelivá.?

Dakujuem Gregorec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 18.5.2008 19:17

Dobrý večer.Určitě ano.A jak píše o něco výš pan doktor Vysloužil, opylí ji všechny současně kvetoucí slivoně v okolí.Určitě se v okolí u Vás nějaká najde, se kterou si bude "rozumět ". Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.129 (?), 18.5.2008 20:32

Bohužiaľ nie je isté či kvitnú tieto ringloty v rovnaký čas, pretože ja v zahrade mám len jednu MIrabelku, ostatné všetko jablone.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 80.39 (?), 19.5.2008 7:48

Včely mají instinkt neměnit zdroj snůšky, takže když navštíví nějaké medonosné květy, mají tendenci ten den hledat květy stejného druhu. To napomáhá zdárnému opylení vzdálených švestek i přes hradbu jabloní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.135 (?), 22.7.2008 17:32

Zdravim. Mám možnosť použiť ako podnožový materiál pre pravé slivky pravokorenné aj prostokorenné slivky rastúce pod Altanovými ringlótami. Zanedbal som vysekávanie výmladkou v sade... Sú tam naisto aj semnáče aj korenové výrastky.  Ktoré (buď semenáč alebo koren. výmladok) sú lepšie ako podnož pre pravé slivky alebo či vôbec sú vhodné pre ne. A ešte jeden dôležitý poznatok.  Dotyčné Altanovky sú dosť staré, no neviem najsť miesto štepu- vyzerajú ako semenáče i ked neviem či je možné mať ringlotu ako semenáč...  Rodia dobre, veľké a chutné Altanovky. 

Dakujem Jaro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 218.138 (?), 23.7.2008 19:39

No tiež by ma zaujímali názory na túto vec. Ja používam pre Durancie tradične ako podnož Zelenú ringlotu alebo Duranciu aj ako podnož, do ktorej štepím Duranciu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 28.7.2008 10:09

Althanova ryngle bude asi štěpovaná, těžko by ze semene cizosprašné renklódy vyrostl strom se stejnými plody.
   Lepší podnoží pod pravé švestky je, myslím, semenáč, hlavně kvůli přenosu viróz. odkopek patřící podnoži bude mít oproti semenáči ryngle odlišnou růstovou potenci.
   Štěpovat kvalitní Durancii na semenáč Durancie vidím jako docela dobrý způsob. Nevím, jestli na semenáči ryngle nezastaví durancie brzy růst. Já ji pěstuji na myrobalánu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bujnoch Petr - (7) - 212.22 (?), 17.8.2008 10:43

Pane Vysloužile,

tak jsem vyzkoušel to Calypso a skutečně se mi letos podařilo sklidit řekněme 20 ks rynglí. Ve většině zralých plodů jsem ještě nalezl nějakého červíka, ale to asi pilatka nebyla. Bylo to málo, ale určitě povzbuzení do dalších let, neboť stromek je to pěkný a má se k světu. Alespoň teď vím, jak renklóda vypadá a chutná. Díky za dobré rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.2 (?), 17.8.2008 11:01

Mám Altanovú aj Zelenú ringlótu už zopár rokov a vždy som z nich obrala maximálne do 30 ks plodov. Tento rok som ich postriekala proti piliarke v čase, keď som striekala aj Stanley slivku. Na Altanovej bola úroda vyše 100 kg a ani Zelená sa nedala zahanbiť. Takže predchádzajúce neúrodné roky pripisujem piliarke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bujnoch Petr - (7) - 212.22 (?), 17.8.2008 13:46

Vážená paní kolegyně,

to snad je za trest 100 kg renklód. Co jste s tím udělala? Ale jinak upřímně děkuji za vaší sdělenou zkušenost. Srdečný pozdrav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika