Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

reaguji na: "Zajímalo by mě jestli potřebuje taky opylovače pop. jakého?  Koupila jsem od Starkla stromek pěkný. Za jak dlouho začne rodit?"

Opylovač pro tuto slívu by mne také zajímal. Mám ji asi 5-6 let je 4 m vysoká, roste jako z vody a začíná kvést asi 4 dny po meruňkách, kdy žádná jiná slíva ani renkloda široko daleko ještě nekvete. Loni a předloni po obrovské spoustě květů nasadila pár plodů, ty nedozrály ani do konce října (mám superteplou stráň 240 m n.v.) Plody mi připadají partenokarpické, neopylené. Přitom podle wikipedie je to druh prunus domestica čili švestka domácí. Podle mne není opylená. Nicméně Starkl, který ji hlavně prodává na nutnost jiných opylovačů neupozorňuje. Takže buď jiné opylovače nepotřebuje nebo je to od prodejce neseriózní.

Ale dobře mi tak, mám několik švestek a slív, které dobře rodí ale musel jsem holt zkoušet něco exotického. 

Za sdělení konkrétních zkušenost s tímto druhem budu vděčný

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika