Škůdce na Komuli Davidově



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.231 (?)
4.7.2009 20:59

Zodpovědné zvířátko můžete zkusit v noci přivábit zářivkou nebo nějakou UV výbojkou (např. lapač komárů) pod bílou síťovinou a odchytit. Budete se divit, co všechno v tom dusnu přiletí. Pro komuli neškodná chemická metoda existuje jen v Británii jako feromonový lapák samců listokaze. Máte pravdu-chemické ošetření Actelicem nebo Karatem je v případě komule nesmyslné. Bude ničit i hmyz létající za vůní květů (motýli).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
salometka - (43) - 161.178 (?), 3.7.2009 18:33, zobrazeno: 6782x

Dobrý den,

prosím nevíte, jaký škůdce mohl způsobit ožrání listů na této Komuli Davidově? Žádné housenky ani slimáky jsem nezahlídla. A čím zasáhnout, aby se to neopakovalo? Děkuji.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 167.43 (?), 3.7.2009 20:51

Dobrý den, mám to taky a nevím co to je. Milan 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 3.7.2009 21:37

Jedná se určitě o Listokaze zahradního. Mám ho vyfotografovaného přímo při své činnosti, ale nevím zda se mi podaří foto vložit. Ještě jsem to neposílal.

Listokaz zahradní
Listokaz zahradní
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
salometka - (43) - 161.178 (?), 3.7.2009 23:09

Hmmm, hezkej brouček:-o) Ráda bych mu ale nějakou přijatelnou formou (nechemickou) vysvětlila, aby mi komuli nelikvidoval. Existuje něco?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.231 (?), 4.7.2009 20:59

Zodpovědné zvířátko můžete zkusit v noci přivábit zářivkou nebo nějakou UV výbojkou (např. lapač komárů) pod bílou síťovinou a odchytit. Budete se divit, co všechno v tom dusnu přiletí. Pro komuli neškodná chemická metoda existuje jen v Británii jako feromonový lapák samců listokaze. Máte pravdu-chemické ošetření Actelicem nebo Karatem je v případě komule nesmyslné. Bude ničit i hmyz létající za vůní květů (motýli).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika