Ochrana proti okusu



host - 147.2 (?) 
21.12.2008 23:21, zobrazeno: 7335x

 Jak dlouhodobě chránit neoplocenou plochu o,8 ha s okrasnými keři a stromy pod horama proti okusu zvěří.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 22.12.2008 5:57

8 ha není žádný parčík, ale docela slušná plocha. Nenapadá mne jiná alternativa, než každoroční nátěr přípravkem STOPKUS a u stromků, kde to jde, individuální ochrana tubusem, či pletivem.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 12.1.2009 19:21

Už jsem začínal být trochu nervozní, ale zajíc se dnes v noci "přeci jen" ukázal. Sousedé mě o jeho aktivitách informovali už zhruba před týdnem... 
Tak jsme dnes s manželkou  (já na nemocenské s angínou) lítali po zahradě a omotávali stromky vším, co bylo po ruce (nejčastěji odepsaná trička). Problém nastává u zákrsků jabloní, kdy korunka je zapěstována cca 40 cm nad zemí a to teda neomotám... Asi budu muset provést ještě chemickou ochranu, zítra manželka provede v zahradnictví průzkum trhu...
Berte to jako povzdech o podzimním podcenení zajíce, který u mě pravděpodobně už v roce 2006 (ladovska zima) zlikvidoval celou novou výsadbu ovocných stromků...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.142 (?), 13.1.2009 5:24

Dobrý den, píšete že bydlíte pod horama, to tam nemáte někde les? Já to řeším každoročně procházkou do lesa k hajnému s kolkovanou žádostí 0,7l a dostanu za to aversol nebo morsulin.je to 5l kyblík který se ředí a pocáká se stromek nebo v rukavicích od spodu ne jakoby pohladí.Ovocné stromky natírám kartáčem. mám zahradu cca 1200m2 stromky keře, on zajíc se dostane když má hlad skoro všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika